Wiele osób, które posiadają własny samochód musi od czasu do czasu wymienić akumulator. Problem ten dotyczy nie tylko aut, ale i innych urządzeń, które korzystają z tego rodzaju zasilania.

Gdzie wyrzucić akumulator?

A, że jest ich coraz więcej nie trzeba nikogo przekonywać. Postęp technologiczny sprawia, że warto wiedzieć, gdzie wyrzucić akumulator. W końcu jest on na tyle powszechny, że prawie każdy z nas będzie musiał kiedyś zadbać o jego prawidłową utylizację. W przypadku samochodu nie będzie to trudne, o ile kupujemy jego następcę. Stary akumulator można oddać do sklepu, nie ponosząc przy tym żadnych opłat. Jeśli jednak nie potrzebujemy nowej bateryjki to najlepiej oddać stare urządzenie do PSZOK lub firm odpadowych, które zajmują się przyjmowaniem sprzętu elektrycznego.  W niektórych gminach w kraju organizowane są również zbiórki, podczas których można oddać akumulatory wraz z innymi urządzeniami „na prąd”.

 

Gdzie wyrzucić akumulator ?

Gdzie wyrzucić akumulator ?

Co zrobić z akumulatorami po ich zużyciu?

Jak każdy wie akumulatory służą do gromadzenia energii i warto je doładowywać do czasu, aż jest to możliwe. Jeżeli jednak akumulator jest uszkodzony bądź też jego termin przydatności minął, to oznacza, że czas go wyrzucić. Należy wiedzieć, że akumulator może być wykonany z żelu dostępne są akumulatory ołowiowe czy kwasowo-ołowiowe. Zawarte w nich substancje mogą spowodować zakażenie środowiska naturalnego i mogą być niezwykle groźne dla całego ekosystemu. Mamy tutaj na myśli choćby kwas siarkowy, ołów czy rtęć. Kwas siarkowy jest niezwykle silnie żrącą substancją, a wyobraźcie sobie, że w akumulatorze może być kilka litrów takiego kwasu. Również płyty ołowiane są niebezpieczne dla wszystkich organizmów żywych. Zwiększają ryzyko powstania wielu chorób, choćby nadciśnienia czy chorób układu nerwowego. Gdzie wyrzucić akumulator? Na pewno nie można zrobić tego do kontenerów na osiedlu, gdyż jest to karalne i oczywiście niebezpieczne. Stary akumulator poddaje się specjalnej utylizacji bądź też dobranej formie recyklingu, a więc należy go zawieźć do PSZOK, ale możecie również oddać go do sklepu, gdzie będziecie kupować nowy sprzęt.

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać popiół?
Gdzie wyrzucać jedzenie?
Typowe śmieci w okresie Bożego Narodzenia
Najczęściej używane kody odpadów
Gdzie wyrzucać styropian i jak się go pozbyć?
Uzyskanie wpisu do BDO to dopiero początek

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Gorlice

6 godz temu