Woda to podstawowa substancja, dzięki której na naszej planecie istnieje życie. Nasze ciało składa się z niej w przeważającej ilości, a źle nawodniony organizm zmaga się z licznymi problemami.

Gdzie wyrzucić filtr do wody ?

Nic więc dziwnego, że eksperci zalecają picie dużej ilości tej życiodajnej cieczy. W ślad za modą na ekologię wiele osób unika jednak plastikowych butelek z wodą mineralną i woli sama ją filtrować. Pojawia się tym samym problem, gdzie wyrzucić filtr do wody. Aby podjąć właściwą decyzję należy spojrzeć na tego typu przedmiot globalnie. Przeciętny filtr zbudowany jest z plastikowego stelażu oraz zawartości w postaci wymiennika jonowego i węgla aktywnego. Otoczkę należy wyrzucić do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne, a zawartość filtru do kosza na śmieci zmieszane.

 

Gdzie wyrzucić filtr do wody ?

Gdzie wyrzucić filtr do wody ?

Co zrobić ze starym filtrem do wody?

Woda jest źródłem życia i wiele mówi się o tym, aby ograniczać plastik, a więc zamiast kupować wodę butelkowaną, lepiej postawić na kranówkę i zaopatrzyć się w filtry do wody. Jednak i filtry się zużywają, a to oznacza, że trzeba je potem wyrzucić. I tutaj pojawia się pytanie: gdzie wyrzucić filtr do wody, tak aby nie wyrządzić szkody naturze? Rzeczywiście świadomość ekologiczna w naszym kraju coraz bardziej rośnie, jednak nadal można mieć wątpliwości co do tego, do jakiego pojemnika należy wyrzucić zużyty filtr. Przede wszystkim powinniście sprawdzić, czy taka informacja znajduje się na opakowaniu. Wielu producentów filtrów do wody zaleca utylizację poszczególnych elementów wkładu. Są też sklepy, którym można przekazać zużyte filtry do wody, np. część elementów jest recyklingowana. Dotyczy to takich elementów jak plastikowa obudowa. Trzeba też wiedzieć, że wkład filtra, a dokładnie węgiel aktywny i wymiennik jonowy podlegają oczyszczeniu. Warto też udać się do gminy, by udzieliła informacji, gdzie znajdują się kontenery na odpady trudne. Obudowa powinna wylądować w koszu na tworzywa sztuczne, natomiast węgiel w pojemniku na odpady zmieszane.

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać odpady biodegradowalne ?
Gdzie wyrzucać kasety VHS ?
Gdzie wyrzucać słuchawki ?
Gdzie wyrzucać paragony ?
Gdzie wyrzucać kosmetyki ?
Gdzie wyrzucać stare ubrania ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Lublin

2 godz temu