Wśród odpadów z którymi mamy do czynienia pojawiają się także te mniej typowe. Nikogo więc nie może dziwić fakt, że wiele osób pyta nas gdzie wyrzucić gaśnice.

Gdzie wyrzucić gaśnicę?

Tego typu sprzęt powinien być na wyposażeniu każdego samochodu, zakładu pracy, a nawet i prywatnego domostwa. Gaśnice muszą być corocznie poddane przeglądowi, a także naprawie i legalizacji co 5 lat w przypadku wybranych typów. Czasami jednak nie nadają się one do przeprowadzenia żadnej z wyżej wymienionych czynności. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Niekiedy są to uszkodzenia mechaniczna, a kiedy indziej inne wady, które wykluczają ich renowację. W takim przypadku gaśnic nie wolno wyrzucać do pojemnika na odpady zmieszane lub metale i tworzywa sztuczne. Zamiast tego sprzęt pożarniczy należy oddać do wyspecjalizowanego punktu, czyli np. firmy, która zajmuje się ich naprawą. W większości przypadków przyjmie ona wspomniane wcześniej przedmioty nieodpłatnie.

 

Gdzie wyrzucić gaśnicę ?

Gdzie wyrzucić gaśnicę?

Co zrobić ze starą gaśnicą?

Każdy sprzęt przeciwpożarowy ulega naturalnemu zużyciu. W niektórych przypadkach zwyczajnie nie nadaje się  już do ponownego użycia ani naprawy i trzeba przeprowadzić właściwą utylizację. Dzięki utylizacji można odzyskać wartościowe materiały, które potem ponownie mogą zostać wykorzystane. Gdzie wrzucić gaśnicę? Warto wiedzieć, że jest to odpad nietypowy, a to oznacza, że nie można go wyrzucić do zwykłych pojemników na śmieci. Można natomiast zawieźć gaśnicę oczywiście do PSZOK. Można też poszukać autoryzowanych punktów serwisowych, które przyjmują takie gaśnice. W żadnym wypadku nie należy rozkładać ich na części, bo może być to niebezpieczne. Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę, że nawet zużyte gaśnice posiadają ciśnienie w zbiorniku. Zatem wyrzucenie ich do pojemnika na odpady zmieszane czy metale i tworzywa sztuczne byłoby bardzo niebezpieczne. W miejscach zakupu nowych gaśnic bardzo często za darmo można oddać starą gaśnicę. Podobnie rzecz wygląda w przypadku gaśnicy samochodowej.

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać żarówki?
Gdzie wyrzucać odpady biodegradowalne?
Jak zaoszczędzić na wywozie odpadów?
Gdzie trafiają nasze odpady?
Jak poprawić jakość segregacji odpadów?
Gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Toruń

5 godz temu