W dzisiejszych czasach dylematy dotyczące tego, gdzie wyrzucić stary telefon są niezwykle istotne. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim ich powszechność oraz postęp technologiczny.

Aby w pełni korzystać z dobrodziejstw smartfonów trzeba je co jakiś czas wymieniać na nowe. Taki stan rzeczy nie jest spowodowany jedynie ich wysłużeniem, ale i wciąż rosnącymi możliwościami technologii mobilnych. Z różnego rodzaju aplikacji korzysta każdy z nas, a niektórzy wręcz nie wyobrażają sobie bez nich życia. Jeśli więc nasz telefon wymaga wymiany na nowszy model to powinniśmy:

Gdzie wyrzucić stary telefon ?

  • Oddać go do PSZOKPunkt Selektywnej Zbiórki Odpadów przyjmuje różnego rodzaju elektronikę, a więc bez trudu zostawicie tam Państwo także Wasz telefon. Warto pamiętać, aby przed uczynieniem tego usunąć wszelkie dane oraz zdjęcia. Smartfony są bowiem w pełni zintegrowane z naszym życiem prywatnym i warto przy tej okazji zadbać o swoją intymność. Chcąc uniknąć przykrych niespodzianek należy usunąć książkę adresową, dostęp do maila oraz zdjęcia i wiadomości prywatne.
  • Zostawić z w sklepie RTV/AGD – markety elektryczne i mniejsze sklepy ze sprzętem przyjmą Państwa telefon, o ile zakupicie w nich jego zamiennik. Podobnie jak w przypadku PSZOK lepiej chuchać na zimne i usunąć z niego wszystko to, co mogłoby zostać wykorzystane w nieprawych celach. Oddając telefony firmowe warto też zadbać o to, aby podmiot przyjmujący sprzęt podpisał Państwu protokół jego przyjęcia.
  • Sprzedać w Internecie – jeśli szkoda nam wyrzucić telefon to warto poszukać rozwiązań alternatywnych. Nie dość, że można na tym zarobić parę złotych to jeszcze ochronimy w ten sposób naszą planetę. Wiele osób poszukuje używanych smartfonów dla swoich dzieci, czy też na własny użytek. Sprzedając smartfon online powinniśmy wybrać jedną ze sprawdzonych platform sprzedażowych. Takie serwisy jak np. Allegro, czy OLX cieszą się niezwykłą popularnością wśród Internautów i zapewnią dużą oglądalność Państwa oferty. Państwa priorytetem powinna być tu także ochrona danych osobistych i wcześniejsze przygotowanie urządzenia do zbycia go komuś obcemu.

 

Gdzie wyrzucić stary telefon ?

Gdzie wyrzucić stary telefon ?

 

Zobacz też:

Śmieci z remontu
Jak tanio pozbyć się gruzu ?
Jak powinna przebiegać segregacja odpadów ?
Wynajmij toalety online
Planowanie prac budowlanych
Segregacja odpadów

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Sanok

5 godz temu