Gdzie wyrzucić tapetę?

Podczas remontów duża część z nas ma wątpliwości związane z tym gdzie wyrzucić tapetę. Materiał ten jest bowiem wciąż jednym z najpopularniejszych, jeśli chodzi o dekorację wnętrz.

Nowoczesne tapety są wykorzystywane zarówno w pokojach, łazienkach jak i kuchniach, co sprawia że są na szeroką skalę wykorzystywane przy remontach. Aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucić stare tapety, warto zdać sobie sprawę z czego są wykonane. Dzisiejsze tapety mogą być wykonane z całego spektrum różnego rodzaju produktów. Zaliczyć możemy do nich przede wszystkim: papier, winyl, tkaniny, jedwab, trawę morską i bambus. Jako materiał budowlany nie nadaje się ona jednak do zbiórki selektywnej i należy ją zagospodarować osobno. Oznacza to, że na pytanie odnośnie tego gdzie wyrzucić tapety odpowiedzią nie mogą być przydomowe pojemniki na śmieci. Tapeta, niezależnie od rodzaju posiada kod 17 09 04 i można ją wyrzucić do:

Gdzie wyrzucić stare tapety?

  • Kontenerów na odpady budowlane – jedną z odpowiedzi na pytanie gdzie wyrzucić tapetę są kontenery na odpady budowlane. Mają one różną pojemność i można do nich wyrzucać frakcję lekką śmieci pochodzących z budowy oraz remontu. Tapeta jest niewątpliwie tego rodzaju odpadem i dlatego można ją składować wspólnie z takimi odpadami jak choćby folia malarska. Kontenery na odpady budowlane mogą mieć pojemność od 2 do 36 M3. Na terenie Waszej miejscowości dostarcza je np. wywóz gruzu Jaworzno.
  • Worek typu big bag – jutowe worki na odpady zabierane po zapełnieniu przez pojazdy wyposażone w HDS to również idealne miejsce do składowania tapet i innych odpadów z prac renowacyjnych. Mają one przeważnie 1 M3 i konstrukcję umożliwiającą ich przemieszczanie z miejsca na miejsce. Lekkość worka do odpadów poremontowych sprawia, że jest on szczególnie wygodny w użytkowaniu w zabudowie starego miasta.
  • PSZOK – znowelizowana ustawa o odpadach wprowadziła do krajobrazu polskich miast i wsi tzw. PSZOK – i. Punkty te przyjmują odpady poremontowe i są przydatne w kwestii tego gdzie wyrzucić tapetę. Przed skorzystaniem z PSZOK – u warto upewnić się czy nie obowiązują w nim żadne limity i można bez przeszkód dowieźć tam odpady o kodzie 17 09 04. Z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mogą skorzystać jedynie osoby prywatne.

 

Gdzie wyrzucić stare tapety?

Gdzie wyrzucić stare tapety?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać słoik z zawartością?
Kontenery na odpady pobudowlane
Ile kosztuje kontener na śmieci ?
Gdzie wyrzucać papierki po batonach ?
Pojemniki na odpady Łasin
Pojemniki na odpady Łaziska Górne

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Łódź

17 min. temu