Wiele osób, które właśnie wprowadzają się do nowo wybudowanego domostwa głowi się nad tym gdzie zamówić wywóz śmieci. Wpływ na taki stan rzeczy ma bardzo wiele czynników. Pierwszym z nich jest na pewno brak odpowiedniego doświadczenia.

Za dawnych mieszkańców zabudowy wielorodzinnej wszystkie tematy związane z odbiorem nieczystości załatwiał ich wcześniejszy administrator. Teraz sytuacja jest o tyle trudniejsza, że przez wszystkie kwestie śmieciowe trzeb przebrnąć samemu. W zależności od rodzaju odpadów, których zamierzamy się pozbyć należy:

Gdzie zamówić wywóz śmieci ?

  • Udać się do Urzędu Gminy – po roku 2013 pieczę na wywozem śmieci przejęły Gminy To właśnie Samorządy organizują przetargi i w toku odpowiedniego postępowania wyłaniają zwycięzcę któremu powierzają usługi polegające na upłynnianiu odpadów. Zamiast wybranej firmy komunalnej powinniście więc Państwo odwiedzić właściwy dla Państwa Urząd. To właśnie w jego zaciszu należy wypełnić dokument w postaci tzw. deklaracji i określić swoje potrzeby względem mających powstawać odpadów. W niektórych rejonach naszego kraju do obowiązków właścicieli nieruchomości należeć będzie także zakup pojemników. My polecamy używane kosze na śmieci, które dostarcza jeden z naszych partnerów.
  • Zapytać o najbliższy punkt selektywnej zbiórki odpadów – wprowadzanie się do nowego domu wiąże się zazwyczaj z koniecznością jego urządzenia. Powstają przy tym odpady, których trudno się pozbyć za pośrednictwem posiadanych pojemników. W takiej sytuacji pomocny może być PSZOK. Po złożeniu deklaracji odpadowej będziecie mogli Państwo go wykorzystać w celu pozostawienia w nim tego co zbędne. Kartony, folia czy też zużyty sprzęt elektro to tylko niektóre z pozostałości, które nieodpłatnie przyjmą od Państwa pracownicy tego przybytku.
  • Wynająć kontener na odpady lub worek typu big bag – aby w pełni wiedzieć jak załatwić wywóz śmieci nie można zapominać o śmieciach poremontowych. Mogą być one dla Państwa prawdziwym utrapieniem, zwłaszcza w sytuacji gdy trzeba posprzątać po budowie. Śmieci takich jak gruz, resztki paneli podłogowych czy tapety pozbywamy się w komercyjnie. Należy w tym celu wynająć odpowiedni kontener i umówić się z Wykonawcą na termin jego podstawienia.

 

Gdzie zamówić wywóz śmieci ?

Gdzie zamówić wywóz śmieci ?

 

Zobacz też:

Co to są odpady komunalne ?
Gdzie wyrzucać opakowania po kosmetykach ?
Jak uniknąć zarażenia koronawirusem ?
System zbiórki odpadów
Jak wynająć ogrodzenia ?
Kody odpadów komunalnych

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Płońsk

6 godz temu