Wiele osób, które muszą wywieźć odpady, zastanawia się nad tym ile kosztuje kontener na śmieci. Nie może to budzić powątpiewania, skoro mamy do czynienia z coraz to większymi kosztami odbioru odpadów.

Praktycznie każdy rok wiąże się z kolejnymi podwyżkami, które chcąc nie chcąc trzeba pokryć z domowego budżetu. A, że temat jest wart uwagi świadczą publikacje, które można znaleźć w Internecie. Mówią one, że tylko w 2021 roku stawki w niektórych regionach kraju wzrosły o kilkaset procent. Nie będziemy jednak w niniejszym artykule dotykać tematu odpadów komunalnych, gdyż ich upłynnianie jest niejako obligatoryjne. W zamian za to skupimy się na pozostałych rodzajach nieczystości, tak aby określić od czego zależy kwota, którą musimy przeznaczyć na wynajem kontenera. Do kluczowych kwestii w tej sferze zaliczyć możemy:

Ile kosztuje kontener na śmieci ?

  • Rodzaj odpadu – aby odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje kontener na śmieci trzeba dokładnie wiedzieć, jaki odpad powstał na budowie, którą zarządzamy. Z reguły styropian, opony, czy papa będą droższe w zagospodarowaniu od pozostałych odpadów poremontowych. Nie zawsze jednak będzie to jedynym wyznacznikiem ceny. Niekiedy o tym, ile musimy zapłacić decyduje regulamin firmy wywozowej, która jest z kolei uzależniona od przedsiębiorstwa, do którego dostarcza nieczystości.
  • Masa odpadu – niektóre przedsiębiorstwa odpadowe rozliczają się z klientem na podstawie stawek za transport oraz za utylizację. W takiej sytuacji nie można od razu podać ile kosztuje kontener na śmieci. Jeśli chcemy zapłacić jak najmniej to powinniśmy gromadzić odpady jedynie zgodnie z wytycznymi, które otrzymaliśmy przed dzierżawą zbiornika. Zalecane jest zatem unikanie gromadzenia gruzu razem z innymi odpadami poremontowymi, gdyż niekorzystnie wpłynie to na ogólny bilans całego zlecenia.
  • Okres dzierżawy – korzystając z usług firm wywozowych warto sprawdzić jak długo można wykorzystywać podstawiony kontener. Czasami jest to jedynie 1 dzień roboczy, a niekiedy tydzień i dłużej. Za nieoddanie kontenera o czasie grozi nam dodatkowa opłata, która może wynieść nawet kilkaset złotych. Warto fakt ten wziąć pod rozwagę, gdy zależy nam na tym, aby wywóz odpadów był jak najtańszy.

 

Ile kosztuje kontener na śmieci ? 

Ile kosztuje kontener na śmieci ? 

 

W przypadku dalszych pytań o to, ile kosztuje kontener na śmieci, zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki, która posiada wiele danych w powyższym temacie.

Zobacz także:

Toaleta na działkę
Gdzie wyrzucać opakowanie po mleku, jogurcie i maśle ?
Jakie kody odpadów wpisać do BDO ?
Zagospodarowanie odpadów w statystyce
Jednolity system segregacji odpadów
Typy pojemników na odpady

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Radom

4 godz temu