Kontener pracowniczy jest tymczasową konstrukcją budowlaną. W związku z tym nie jest w jego przypadku potrzebne pozwolenie na budowę i wystarczy jedynie zgłoszenie.

Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala ograniczyć koszty prowadzonej działalności, ale i zapewnić ciepło i bezpieczeństwo pracownikom.

Dla kogo sprawdzą się kontenery pracownicze na wynajem?

Kontenery pracownicze to tymczasowe obiekty budowlane ze stali, które mają konstrukcję modułową. W związku z tym można je łączyć, ale i tworzyć pomieszczenia poprzez wstawianie płyt wiórowych powlekanych. Są to konstrukcje, które nie są na stałe związane z gruntem. Mogą być choćby posadowione na betonowych bloczkach. Ich zaletą jest szybkość montażu, a także możliwość podłączenia zarówno instalacji elektrycznej, jak i wodno-kanalizacyjnej. W związku z tym kontenery pracownicze sprawdzą się zarówno dla firm działających sezonowo, w związku z wymogiem dla konstrukcji tymczasowych, które w jednym miejscu mogą stać przez 180 dni, ale i firm budowlanych. Kontener budowlany pracowniczy może być miejscem, w którym pracownicy budowlani mogą się przebrać, zjeść ciepły posiłek w okresie zimowym czy się ogrzać. Zakup kontenerów to spory koszt, dlatego warto zdecydować się na ich wynajem. To świetny wybór także dla ekip filmowych, które chcą zapewnić swojej załodze odpowiednie warunki na planie podczas dni zdjęciowych.

Kontener pracowniczy – jaki jest koszt jego wynajmu?

Koszt wynajmu kontenera pracowniczego zależny jest od kilku czynników. Na pewno istotne znaczenie ma powierzchnia kontenera, ale i jego wyposażenie. Może być to jedynie podstawowa instalacja i ogrzewanie, ale równie dobrze może się w nich znajdować dodatkowe wyposażenie sanitarne, czy też biurowe. Na cenę wynajmu wpływają koszty dostawy i odbioru kontenera pracowniczego, koszt dzierżawy (tutaj znaczenie ma metraż i wyposażenie), a także koszt sprzątania końcowego. Dzierżawa kontenera kończy się po spisaniu protokołu zdawczo odbiorczego.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem kontenerów socjalnych?

Wynajem kontenerów socjalnych to świetny wybór dla wielu firm. Przede wszystkim koszt wynajmu jest znacznie mniejszy od kosztu zakupu kontenera socjalnego. Cena za miesiąc zaczyna się od około 400 zł i wzrasta wraz z bardziej zaawansowanym wyposażeniem. Warto podkreślić, że koszt zakupu kontenera socjalnego to od ok. 10 do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, zatem prowadząc działalność sezonową, czy potrzebując kontenerów budowlanych w okresie zimowym, warto zdecydować się na wynajem, który znacznie bardziej się opłaca. Kontenery są stosunkowo nowe i w dobrym stanie technicznym. Mogą być postawione w ciągu jednego dnia, bo nie muszą być połączone z gruntem. Takie tymczasowe budynki zapewniają optymalizację kosztów prowadzonej działalności dotyczącej np. wypożyczalni sprzętu wodnego czy narciarskiego. Sprawdzą się także w przypadku sezonowo prowadzonej działalności gastronomicznej czy obsługi eventów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba płacić drogich czynszów za wynajem lokalu, a koszty energii elektrycznej są także mniejsze. Na każdym etapie można liczyć na kompleksowe wsparcie firmy oferującej wynajem kontenerów socjalnych. Specjaliści doradzą jaki kontener warto wybrać do danej działalności, firma dowiezie go na miejsce, a montaż zajmie bardzo krótki czas. W związku z tym będzie można szybko rozpocząć działalność sezonową, bez zbędnej zwłoki czy przystąpić do prac na placu budowy, gdzie jak wiadomo wszelkie opóźnienia mogą skutkować karami umownymi.

 

Kontener pracowniczy

Kontener pracowniczy

 

Zobacz też:

Działanie papy izolacyjnej
Wywóz odpadów budowlanych Giżycko
Pojemniki na odpady Skierniewice
Pojemniki na odpady Słupsk
Jak we właściwy sposób opróżniać szambo?
Kilka cech właściwego wysypiska śmieci

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Płock

2 godz temu