Jak odróżnić odpady o kodzie 17 09 04 ?

Jak odróżnić odpady o kodzie 17 09 04 ?

Odpady o kodzie 17 09 04 powinien znać każdy nas. To właśnie one towarzyszą nam od najmłodszych lat, choć nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Za taki stan rzeczy odpowiada chyba fakt, że remont u wielu osób rodzi skrajne emocje.

Z jednej strony jest to na pewno podniecenie, a z drugiej niepotrzebne zdenerwowanie. Za to drugie w pewnej mierze odpowiadają śmieci. Gdy wszystko wokół jest „zasyfione” trudno o pobłażliwe podejście do powyższego zagadnienia. Na szczęście wiemy jak radzić sobie ze śmieciami. W całym kraju istnieje wielu Wykonawców, którzy mogą podstawić Państwu odpowiedni kontener, a później wywieźć jego zawartość. Odpady o kodzie 17 09 04 to jednak nie wszystko, co powstaje przy okazji danej inwestycji. Każdy z nas powinien znać ich możliwy skład, który można opisać jako:

odbior-odpadow-170904

Ławo jest wyróżnić odpady o kodzie 17 09 04

  • Nieczystości nie zawierające gruzu – kiedy dzwonią do nas osoby z całego kraju to chcą wynająć śmietnik na „takie wszystko”. Niestety owo wszystko nie może znaleźć się w oferowanych przez nas kontenerach. W dużym uproszczeniu odpady o kodzie 17 09 04 to takie śmieci, które pochodzą z prac budowlanych, ale nie zawierają gruzu. Należą do nich np. zdarte tapety, panele podłogowe oraz boazeria, a także pobrudzone kartony lub folia malarska.
  • Nieczystości inne niż papa i styropian – papa to odpad o kodzie 17 03 80 , a styropian budowlany ma oznaczenie 17 06 04. Jak widać już po samych kodach odpady te trzeba gromadzić oddzielnie. Więcej na temat znaczenia tej symboliki można znaleźć w odpowiednim katalogu. Ktoś pewnie spyta: dlaczego ? Otóż okazuje się, że cena utylizacji jednej tony tych trzech różnych nieczystości jest całkowicie różna. Przeważnie śmieci z cyferkami 17 09 04 są tańsze od 17 03 80 i 17 06 04. Jeśli mamy tego typu nieczystości jedynie trochę to warto spytać, czy mogą one zasilić kontener na odpady budowlane. Niektórzy z Wykonawców mają bowiem nieco inne spojrzenie na powyższy temat i przysłowiowa „taczka” nie będzie dla nich problemem.
Odpady poremontowe mają kod 17 09 04

Odpady poremontowe mają kod 17 09 04

 

Zobacz też:

Platforma odpadowa – zaproszenie do współpracy
Zlecenia na wywóz gruzu
Jakie to odpady komunalne ?
Rodzaje pojemników na odpady
Wyzwania współczesnej gospodarki odpadami
Jak zamówić kabinę WC i nie przepłacić ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Kielce

3 godz temu