Częstotliwość wywozu odpadów to temat, który spędza sen z powiek niejednemu właścicielowi firmy. Nie ma  w tym nic dziwnego skoro każdy przyjazd śmieciarki lub hakowca wiąże się z dodatkową opłatą. A, że za śmieci trzeba zapłacić i to nie mało, wie każdy z nas.

Jak zatem zoptymalizować koszty wywozu odpadów ? Temat ten niejednokrotnie poruszaliśmy na naszym blogu. Nigdy jednak nie patrzyliśmy na niego pod kątem obowiązującego Państwa harmonogramu. Aby go dopasować do swoich potrzeb należy przede wszystkim:

Jak zmniejszyć częstotliwość wywozu ?

  • Określić rodzaje powstających nieczystościczęstotliwość wywozu jest ściśle powiązana z odpadami jakie powstają w Waszej firmie. Warto więc zaobserwować jakich śmieci jest najwięcej i w odpowiedni sposób ją dopasować. Jeśli więc największy problem mamy z surowcami wtórnymi bo np. prowadzimy magazyn to nie warto wszystkiego wyrzucać do śmieci zmieszanych. Dołożenie kolejnego pojemnika w obrębie danej frakcji może okazać się ekonomiczniejszym rozwiązaniem od płacenia za wywóz nieczystości niesegregowanych.
  • Zwiększyć wielkość pojemników – przy ustalaniu częstotliwości wywozu jedną z kluczowych kwestii jest także wielkość pojemników. Zazwyczaj to właśnie od tych dwóch parametrów zależy to ile będziemy płacić za śmieci. Jeśli więc tańsze jest rzadsze wywożenie większego pojemnika to może warto zdecydować się na kontener, który z powodzeniem zastąpi kosze o pojemności 120 lub 240 litrów. Może się to odbyć z powodzeniem nawet kosztem opłaty dzierżawnej, którą trzeba będzie wnosić do danej firmy wywozowej.
  • Poszukać odpowiedniego odbiorcy – pandemia koronawirusa pokazała nam jak ściśle rynek surowców wtórnych powiązany jest z gospodarką. Lockdowny wprowadzane po kolei w różnych krajach Europy sprawiły, że popyt na nie malał z miesiąca na miesiąc. Na szczęście wszystko co złe kiedyś się kończy, a odbiorcy surowców zaczynają poszukiwać nowych dostawców produktów do recyklingu. Firmy, kto re mają ich dużo mogą więc wykorzystać szanse i postarać się o nawiązanie współpracy z podmiotem, które zagospodaruje ich odpady. W ograniczaniu przyjazdu po śmieci sprzyjają także nowoczesne technologie, które ograniczają ilość powstających nieczystości.

 

Częstotliwość wywozu odpadów

Częstotliwość wywozu odpadów

 

Zobacz też:

Cena za odbiór odpadów
Poszukujemy partnerów na terenie całego kraju
Formularz do zamawiania toalet
Jak załatwić wywóz śmieci ?
Zarządzanie czasem
Wynajem toalety na budowę domu

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Jędrychów

2 godz temu