Co najmniej raz na jakiś czas, każdy z nas musi się zastanowić nad tym, jak pozbyć się gruzu budowlanego. W końcu remont mieszkania lub domu, a czasami budowa nowego obiektu budowlanego wymusza na nas tego typu rozmyślania.

A, że nie jest to wcale takie oczywiste, świadczą dyskusje, które są prowadzone w Internecie. Na przeróżnych forach budowlanych użytkownicy wymieniają się swoimi doświadczeniami, na temat tego gdzie wywieziony został ich gruz z budowy. Aby zaoszczędzić Wasz czas, postanowiliśmy zebrać w małe kompendium, najpopularniejsze metody na wyzbycie się tego odpadu. W realiach naszej rzeczywistości z gruzem można postąpić w następujący sposób:

Jak pozbyć się gruzu budowlanego ?

  • Oddać go do PSZOK – jeśli nie wiecie Państwo, jak pozbyć się gruzu budowlanego to może Wam pomóc PSZOK. Tego typu miejsce działa nieomal w każdej Gminie naszego kraju, a jego zadaniem jest przyjmowanie odpadów od mieszkańców danego regionu. Do PSZOK – u można zawieźć gruz powstały z niewielkich prac remontowych. Zasadniczo nie mogą z niego korzystać firmy, które swoją działalność wykonują w sposób komercyjny.
  • Wynająć kontener budowlany na śmieci i gruz – gruz i śmieci budowlane to nieodzowni towarzysze każdych prac związanych z budową bądź renowacją. I choć, co do zasady nie wolno ich razem mieszać to czasami jedynym wyjściem jest wydzierżawienie dwóch oddzielnych zbiorników. Można to uczynić w wybranej firmie komunalnej lub korzystając z naszego eMarketu. Wynajem kontenera na gruz ma wiele zalet ponieważ nie angażuje nas dodatkowo w transport odpadów i pozwala skupić się na remoncie. Przykładowa oferta dostępna jest w dziale: wywóz odpadów budowlanych Poznań.
  • Wynająć big baga do gruzu – przy niewielkiej ilości gruzu dobrym pomysłem wydaje się zakup big baga. Tego typu worki sprzedawane są w przedsiębiorstwach wywozowych, a ich cena obejmuje odbiór zapełnionego worka. Przed zakupem big baga warto oszacować z jaką ilością gruzu będziemy mieć do czynienia. Czasami bowiem, nabycie kilku worków może być droższe od kontenera, który załatwi problem gruzu kompleksowo.
  • Przekazać osobie fizycznejgruz jako jeden z nielicznych odpadów, można przekazać także osobie fizycznej. Może on posłużyć do utwardzenia drogi lub zniwelowania terenu. Trzeba jednak przy tym procederze zwrócić uwagę na szczegóły i jakość materiału, który oddajemy w czyjeś ręce. Gruz do ponownego wykorzystania nie powinien zawierać innych zanieczyszczeń. Odpadów, o których mowa nie można również wysypywać samowolnie w przydrożnych dziurach, czy co gorsza na terenach zielonych. Grożą za to poważne sankcje, których lepiej jest unikać.

 

Jak pozbyć się gruzu budowlanego ?

Jak pozbyć się gruzu budowlanego ?

 

Zobacz także:

Jak zorganizować odbiór gruzu?
Wywóz gruzu i jego koszty.
Gdzie wyrzucać żarówki, ledy, świetlówki i lampy?
Gdzie wyrzucać strzykawki?
Gdzie wyrzucać kocie odchody i żwirek z kuwety?
Gdzie wyrzucać baterie?
Gdzie wyrzucać gruz?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Przysucha

4 godz temu