Grudzień, a szczególnie czas Świąt Bożego Narodzenia to okres, w którym z lubością wymieniamy swoją garderobę. Częściej niż kiedykolwiek indziej zaopatrujemy się w rzeczy, które zasilą nasze szafy i sprawią, że znów będziemy prezentować się modnie i elegancko. Zmiana aury na chłodniejszą pobudza również do zakupów obuwia.

Wszystko to sprawia, że wielu z nas zaczyna mieć dylematy dotyczące tego jak pozbyć się starych ubrań i butów. Zwielokrotnieniu ulegają one zwłaszcza po wizycie Mikołaja. W końcu nowe koszule, pidżamy czy chociażby skarpetki to wciąż jedne z najmodniejszych podarków. Tymczasem problem wcale nie należy do błahych i warto się nad nim pochylić. Aby pozbyć się wyżej wspomnianych nieczystości możemy:

Jak pozbyć się starych ubrań i butów ?

  • Wywieźć je do PSZOK – punkt selektywnej zbiórki odpadów to miejsce, które jest coraz częściej odwiedzane przez mieszkańców wszystkich miast i miejscowości. Nie mam w tym nic dziwnego skoro obecny system zbiórki nieczystości, który choć się zmienia, lada moment będzie mieć 7 lat. Przed wizytą w tego typu przybytku warto upewnić się czy nasza Gmina prowadzi zbiórkę tekstyliów. Można to zrobić poprzez kontakt telefoniczny lub analizę otrzymanego harmonogramu. Bardzo często tego typu informację pojawiają się także na stronach WWW danego Samorządu.
  • Wrzucić do pojemnika na śmieci zmieszane – wiele osób z ubraniami „kombinuje” zanadto. Powyższe słowa nie dotyczą wcale płci pięknej i kwestii ich dopasowanie, ale każdego kto chciałby z nieczystościami postępować należycie. Do najczęstszych błędów zaliczyć możemy wyrzucanie ciuchów do pojemników na tworzywa sztuczne lub śmieci biodegradowalne. Tymczasem ich struktura jest na tyle skomplikowana, że jedynym słusznym miejscem wydają się kosze do śmieci niesegregowanych. Jeśli więc PSZOK nie przyjmie od Państwa zawartości garderoby to jedynym wyjściem jest ją upłynnić w koszach na „zmieszane”.
  • Oddać podczas zbiórki objazdowej lub charytatywnej – w niektórych regionach Polski uzupełnieniem usług świadczonych przez PSZOK są zbiórki mobilne. Polegają one na tym, że przedsiębiorca odpadowy zatrzymuje się w danym miejscu na terenie Gminy i oczekuje na odpady przywożone przez mieszkańców. Bardzo często podczas tego typu akcji możemy znaleźć odpowiedzieć jak pozbyć się starych ubrań i butów. Ale system odbiorów gminnych to nie jedyna alternatywa dla starych garsonek, szlafroków czy nawet pościeli. Niektóre organizacje prospołeczne również mogą okazać się nam pomocne. Niekiedy organizują one wydarzenia, których celem jest pomoc najbiedniejszym. Polegają one na zbiórce rzeczy, które nam są zbyteczne, a innym mogą znacząco pomóc.

 

Stare ubrania to nie lada problem

Stare ubrania to nie lada problem

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać popiół ?
Gdzie wyrzucać jedzenie ?
Typowe śmieci w okresie Bożego Narodzenia
Najczęściej używane kody odpadów
Gdzie wyrzucać styropian i jak się go pozbyć ?
Uzyskanie wpisu do BDO to dopiero początek

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Płock

17 min. temu