Jak przebiega odbiór gruzu i odpadów budowlanych ?

Jak przebiega odbiór gruzu i odpadów budowlanych ?

Na pytanie o to, jak przebiega odbiór gruzu i odpadów budowlanych istnieje bardzo dużo odpowiedzi. Kwestia ich precyzyjności zależy w dużym stopniu od miejsca, gdzie następuje tego rodzaju czynność.

I choć w zależności od terenu, odbiór gruzu może przebiegać różnie to na jego skuteczność wpływ mają podobne czynniki. Dziś postaramy się przybliżyć kryteria, które trzeba spełnić, aby działania związane z wywozem śmieci przebiegały w sposób płynny. Wśród aspektów na które warto zwrócić uwagę wymienić możemy:

Odbiór gruzu i odpadów budowlanych

  • Zapewnienie odpowiedniego dojazduodbiór gruzu odbywa się przeważanie za pośrednictwem pojazdów ciężarowych o sporych gabarytach. Oznacza to, że jeśli chcemy, aby śmieci opuściły plac budowy o czasie to po naszej stronie leży zapewnienie odpowiedniego dojazdu. Warto pomyśleć o tym jeszcze przed rozpoczęciem usługi i np. uprzedzić sąsiadów o planowych pracach wywozowych. Może to nas ustrzec przed koniecznością rozpaczliwego poszukiwania właścicieli aut, które uniemożliwiają zabranie nieczystości. Wywóz odpadów budowlanych Warszawa musi być przemyślany.
  • Przygotowanie karty w systemie BDO – od 2020 r. większość firm musi sporządzać karty przekazania odpadu w systemie BDO. Obowiązek ten dotyczy także śmieci z budowy. Formalnie więc należy odbiór gruzu poprzedzić przygotowaniem odpowiedniego wpisu w Bazie Danych Odpadowych. Radzimy, aby jeszcze przed usługą postarać się o dane do sporządzenia dokumentów środowiskowych i zwrócić uwagę na kod odpadu pod jakim wyjadę od Państwa Wasze nieczystości.
  • Wybranie odpowiedniego miejsca pod kontener lub worki big bagkontener na odpady posiada określoną masę, które może się nawet zwielokrotnić pod wpływem ładunku. Pod żadnym pozorem nie powinno się więc umieszczać kontenerów np. na terenie podmokłym lub na świeżo położonej kostce. Może to nie tylko spowodować uszkodzenia mechaniczne, ale i sprawić, że pod zbiornikiem zapadnie się grunt.
  • Załadować kontener równo z burtą – jednym z częstych problemów, które komplikują odbiór gruzu i odpadów budowlanych jest kwestia źle załadowanych kontenerów. Nie chodzi tutaj jednak jedynie o ich masę, ale także i sposób dokonywania załadunku. Nastroszone „kopce kreta” mogą nie być możliwe do okrycia siatką i powodować trudności w transporcie. W skrajnych sytuacjach możemy być nawet poproszeni o pozbawienie ich części zawartości.

 

Odbiór gruzu i śmieci budowlanych

Odbiór gruzu i śmieci budowlanych

 

Zobacz też:

Wywóz odpadków oraz właściwe pojemniki na odpadki.
Odpady szkła i szklano podobne
W co wyposażyć punkt gromadzenia odpadów ?
Co to są odpady komunalne ?
Gdzie wyrzucać opakowania po kosmetykach ?
Jak uniknąć zarażenia koronawirusem ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Lublin

2 godz temu