Jak sprawdzić opłaty za śmieci?

Każde gospodarstwo domowe, ale i firma musi złożyć deklarację w zakresie wywozu odpadów komunalnych. Firmę mogą dotyczyć dodatkowo wywozy odpadów przemysłowych czy niebezpiecznych realizowane przez inne jednostki niż PSZOK.

Zasadnicze pytanie to, jak sprawdzić opłaty za śmieci.

Jak sprawdzić opłaty za śmieci?

Aby sprawdzić, jaki rachunek trzeba uregulować, należy zweryfikować bieżące stawki na stronie urzędu miasta czy gminy. Dotyczą one odpadów mieszanych, niesegregowanych, jak i odpadów segregowanych do worków w kolorach niebieskim, zielonym, żółtym czy brązowym. Kwotę do zapłaty można sprawdzić na swoim koncie na platformie eUrząd, jeśli się je posiada. Można je bardzo prosto założyć. Wystarczy znaleźć swój urząd na stronie głównej, a następnie kliknąć przejść do platformy eUrząd. Należy wybrać rejestrację i złożyć wniosek o konto na platformie eUrząd. Kolejno klika się w zakładkę Załatw Sprawę i trzeba się zalogować do konta na ePUAP poprzez Profil Zaufany (można go założyć bardzo prosto przez konto bankowe, postępując według instrukcji). Następnie wystarczy wypełnić formularz o utworzeniu konta i przesłać go do urzędu poprze ePUAP. Gdy otrzymuje się informację o założeniu konta, można zalogować się do eUrzędu przy użyciu Profilu Zaufanego. Na koncie wystarczy kliknąć w swoje dane osobowe lub nazwę firmy, a w tabelce widoczne będą opłaty do uiszczenia. Za śmieci opłaty zmieniają się co pewien czas, jednak zwykle o wszelkich zmianach urząd informuje listem poleconym, a także na stronie internetowej czy właśnie na indywidualnym koncie w eUrzędzie.

Jak zapłacić za śmieci przez Internet?

Wiele osób zastanawia się, jak zapłacić za śmieci przez Internet, by nie być zmuszonym do uiszczania opłat na poczcie, bo wiąże się to z dodatkową opłatą. Otóż jest to bardzo proste. Gdy posiada się konto w eUrząd wystarczy po zalogowaniu kliknąć Saldo, a następnie zaznaczyć płatność za wywóz odpadów i oznaczyć „płacę”. Potem należy wybrać opcję płatności PaybyNet i ją uiścić. Zaksięgowana wpłata ukaże się na indywidualnym koncie czy też koncie należący do firmy. Oczywiście, jeżeli nie posiada się konta w eUrząd także można dokonać opłaty online. Posiadając rachunek papierowy z numerem konta, wystarczy zalogować się do swojej bankowości internetowej, a następnie wykonać przelew. Jeżeli ustalona jest opłata na dany okres, to można ustawić polecenie zapłaty i nie trzeba martwić się terminami. Za śmieci można zapłacić też poprzez aplikację mobilną, jeśli jest taka opcja w danym urzędzie. W tym przypadku skanuje się kod QR, a w ten sposób pobierane są wszystkie dane dotyczące faktury i wysokości opłaty. Dalej wystarczy kliknąć opcję opłaty. Jeżeli aplikacja powiązana jest z kartą, to jednym kliknięciem można załatwić sprawę.

Oczywiście nie zawsze mamy do czynienia z odpadami, które zabierze firma, która ma podpisaną umowę z miastem na odbiór odpadów komunalnych. W przypadku gruzu trzeba wynająć firmę do jego transportu na miejsce składowania. Wywóz gruzu Łomża to oferta dla wszystkich mieszkańców tego miasta. Przeprowadzając remont, nie trzeba samodzielnie wywozić gruzu do PSZOK, można skorzystać z oferty firmy, która jedną ciężarówką wywiezie wszystkie odpady pobudowlane czy poremontowe. Dzięki temu zaoszczędzicie czas i pieniądze. To doskonała oferta dla najbardziej wymagających.

 

Jak sprawdzić opłaty za śmieci?

Jak sprawdzić opłaty za śmieci?

 

Zobacz też:

Opłaty za śmieci a zameldowanie
Wywóz odpadów budowlanych Dąbrowa Górnicza
Jakie są rodzaje tworzywa sztucznego? Podział tworzyw sztucznych
Jak powinna wyglądać właściwa wiata śmietnikowa?
Pojemniki na odpady Radom
Pojemniki na odpady Radomsko

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Toruń

1 godz temu