Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Piła
10 min. temu

Jak tanio pozbyć się gruzu ?

jak tanio pozbyc sie gruzu 400x300 - Jak tanio pozbyć się gruzu ?
2019-07-07 Smieci

Gruz to jeden z tych odpadów, które choć nie śmierdzi to może stanowić nie lada utrapienie. Wiedzą o tym wszyscy Ci z Państwa, którzy choć raz w życiu byli odpowiedzialni za zorganizowanie jego wywozu. W zależności od rejonu Państwa zamieszkania czynność ta była raz prostsza, a raz trudniejsza.

Nie wszędzie bowiem wykonawcy usług komunalnych potrafią stanąć na wysokości zadania. Długi czas oczekiwania na kontener lub worek typu big bag może sprawić, że najbardziej spokojne osoby, stracą swoją cierpliwość. Cegły, kafelki czy ziemię z wykopów można wywieźć na wiele różnych sposobów. Abstrahując od szybkości działania przewoźników, ważna jest także cena, którą przyjdzie nam zapłacić. W tym krótkim poradniku doradzimy, jak pozbyć się gruzu tanio i skutecznie. Do sprawdzonych sposobów zaoszczędzenia na jego wywozie zaliczyć możemy:

Sposoby na tani wywóz gruzu

  • Odseparowanie gruzu od innych śmieci – wielu Inwestorów nie rozumie, że gruz i inne odpady z budowy to dwa przeciwległe bieguny. Trzeba więc zadbać o to, aby nie wchodziły one ze sobą w ścisłe interakcje. Tego rodzaju wytwory prac budowlanych należy oddzielić od innych. Jeśli oddamy firmie komunalnej typowy miszmasz musimy liczyć się z nieodebraniem ładunku lub dopłatą za brak segregacji. Podstawą taniości tej usługi jest więc respektowanie jej regulaminu.
  • Zaplanowanie wielkości pojemnika – w wielu miastach Polski do wywozu gruzu służą różnego rodzaju kontenery. Mają one przeważnie 1,4 lub 16 metrów sześciennych pojemności. Zamawiając jeden z nich trzeba ocenić czy będzie on wystarczający. Do normy należą przypadki, kiedy klient zamówi 4 małe pojemniki do gruzu i zapłaci za nie więcej, niż za 1 duży zbiornik do śmieci o kodzie 17 01 01. W tym przypadku nie można mieć do nikogo pretensji. Pracownik biura, który nie widzi Państwa odpadów nie jest w stanie doradzić, co będzie dla Państwa najlepsze. W takiej sytuacji najlepiej poradzić się fachowców.
  • Oddać gruz w dobre ręce – czasami nie trzeba wcale wynajmować nikogo do wywozu gruzu. W wielu dzielnicach naszego kraju działają specjalne punkty, gdzie można oddać go za darmo. Do pełni szczęścia wystarczy Państwu samochód, przyczepka i odrobina zaangażowania. Jeśli interesuje Państwa takie rozwiązanie, skontaktujcie się z Waszym urzędem Gminy. Darmowe pozbycie się gruzu to metoda, z której mogą skorzystać jedynie osoby prywatne. Adresy PSZOK są z reguły dostępne online. Firmy muszą się go pozbyć w sposób komercyjny.
Jak tanio pozbyć się gruzu ?
Jak tanio pozbyć się gruzu ?

 

Zobacz też:

ABC wynajmu toalet przenośnych
Co to są odpady opakowaniowe ?
Pojemniki na odpady zmieszane nie służą do wszystkiego
Opłaty za wywóz odpadów
Typowe odpady z przeprowadzek
Aplikacja do zamawiania toalet na Androida i IOS

Zamawiaj kabiny i opłacaj on-line za pomocą aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację