Jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie lub w domu jednorodzinnym?

Wielu właścicieli nieruchomości zastanawia się jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie. Nie ma w tym nic dziwnego skoro, osoby te chcą mieć wokół siebie porządek.

Na chęć schowania pojemnika wpływa także poczucie estetyki. Piękne nasadzenia, zielona trwa oraz różnego rodzaju instalacje sprawiają, że nie zawsze śmietniki będą w stanie się wpisać w tego typu krajobraz. I choć są one niezbędne to ich przykrycie, przesunięcie w bardziej ustronne miejsce lub zabudowanie jest jednym z celów mieszkańców domów jednorodzinnych oraz właścicieli działek ROD. Przeglądając Internet można znaleźć wiele pomysłów, które wydają się odpowiadać na tego typu potrzeby. Zaliczyć do nich możemy przede wszystkim:

Dajemy wskazówki, jak zasłonić kosze na śmieci

  • Zakrycie pojemników roślinnością – jedną z odpowiedzi na pytanie jak ukryć kosze na śmieci jest zasadzenie wokół nich krzewów lub tui. Tego typu rozwiązanie należy do najtańszych, ale niekoniecznie długotrwałych działań. Wynika to przede wszystkim z faktu, że rośliny są organizmem żywym i bez odpowiedniej pielęgnacji mogą się w sposób niekontrolowany rozrosnąć i sprawić, że będzie trzeba wykonywać przy nich wiele zabiegów agrotechnicznych.
  • Zakrycie pojemników doniczkami – w kwestii tego, jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie napisano również bardzo dużo na różnego rodzaju forach Internetowych. Na jednej z grup dyskusyjnych zauważyliśmy wątek, w którym jednym z pomysłów było rozstawienie wokół nich doniczek. Takie rozwiązanie ma znamiona tymczasowego, ale może się przydać np. w momencie gdy spodziewamy się gości lub czeka nas inne ważne wydarzenie.
  • Wybudowanie wiaty śmietnikowej – wiata z dachem lub bez to rozwiązanie, które wydaje się najlepsze z punktu widzenia tego jak ukryć kosz na śmieci w ogrodzie. Tego typu budowla nie tylko zasłania pojemniki na odpady, ale także może wyeliminować w części przykre zapachy wydobywające się ze śmietników. Projektując wiatę trzeba wziąć pod uwagę bieżące i przyszłe potrzeby mieszkańców danego budynku. Tego typu punkt gospodarowania odpadami nie powinien być za mały, gdyż nie pozwoli on na manewrowanie zbiornikami przez brygady wywozowe. Jeśli wiata ma być zamknięta na klucz to trzeba również pamiętać, aby ją w odpowiednim momencie otwierać.

 

Jak ukryć kosz na śmieci?

Jak ukryć kosz na śmieci?

 

Niezależnie od tego co zrobimy w kwestii ukrycia koszy na śmieci to trzeba mieć na uwadze utrzymanie ich w odpowiednim stanie higienicznym. Zbiorniki nie powinny być brudne, ani na zewnątrz, ani wewnątrz. Tylko wtedy będą one spełniały standardy higieniczne i sprawią, że będziemy z nich chętnie korzystać. Dobrą ofertą na nowe pojemniki do odpadów dysponuje wywóz gruzu Gostyń.

 

Zobacz też:

Jak powinna wyglądać właściwa wiata śmietnikowa?
Czym charakteryzuje się ekologiczne sprzątanie?
W jaki sposób funkcjonuje skup gruzu?
Na czym polega sortowanie odpadów komunalnych?
Pojemniki na odpady Jaworzno
Pojemniki na odpady Jelenia Góra

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Płock

1 godz temu