Jak wycenić usługę sprzątania?

Wiele osób, które poszukują pracy zastanawia się nad tym jak wycenić usługę sprzątania. Problem ten dotyczy zwłaszcza tych z Państwa, którzy nie zajmują się tą profesją na co dzień.

Ten sam dylemat miewają również firmy. Nie trudno bowiem podać stawki, które zniechęcą potencjalnych klientów i okażą się zaporowe. Przy wycenianiu usług sprzątania warto kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Tylko wtedy mamy szansę, aby dostać pracę lub zlecenie. Nie można również zapominać o prawidłowościach, które powinny esencją rzetelnej wyceny. Z pewnością zaliczyć do nich możemy:

Firma sprzątająca czy się opłaca?

  • Powierzchnię – jeśli nie wiemy jak wycenić usługę sprzątania to musimy zacząć od podstaw. Jednym z fundamentów pozwalających określić koszty usługi jest niewątpliwie powierzchnia, którą trzeba posprzątać. Jeśli mamy gdzieś w głowie ustaloną cenę za 1 M2 to powinniśmy dostosować ją do danego budynku lub terenu zewnętrznego. Trzeba przy tym pamiętać, że nie zawsze iloczyn stawki i metrów kwadratowych da nam wynik, który zadowoli klientów bądź pracodawcę. Przy większych zleceniach trzeba zastosować rabaty i tzw. cenę ryczałtową. Wiedzą o tym doskonale Ci z Państwa, którzy zajmują się tą profesją zawodowo.
  • Stopień zabrudzenia – dużo młodych ludzi w okresie zbliżających się wakacji będzie wpisywać w pasek wyszukiwarki frazę: „gdzie szukać zleceń na sprzątanie”. Prędzej, czy później natrafią oni na portale ogłoszeniowe z ofertami sprzątań stałych oraz jednorazowych. W przypadku tych drugich stawka za sprzątanie może być nieco większa. Pojedyncze zlecenia charakteryzują się tym, że można na nich zarobić więcej. Oczywistym minusem jest fakt, że jeśli chcemy kontynuować swoją przygodę to musimy poszukiwać wciąż nowych odbiorców.
  • Złożoność zadania – wątpliwości związane z tym jak wycenić usługę sprzątania często jeszcze bardziej komplikuje zakres zadań, które stawia przed nami zleceniodawca. Czasami oprócz wytarcia podług, stołów i wyczyszczenia łazienki trzeba jeszcze np. umyć okna. W wielu przypadkach zadanie to jest dość karkołomne i trzeba użyć do niego specjalistycznego sprzętu. Drabiny, myjki parowe czy innego rodzaju sprzęty to niezbędne akcesoria, aby tego typu sprzątanie wykonać poprawnie. W tej sytuacji wycena będzie na pewno większa, a my sami zarobimy więcej. Fachowcami przy wycenie sprzątania i takich zadań jak wywóz gruzu Kołobrzeg są nasi specjaliści.

 

Jak wycenić usługę sprzątania?

Jak wycenić usługę sprzątania?

 

Jakie są stawki za sprzątanie?

Wbrew pozorom stawki za sprzątanie mogą być bardzo różne. Na rynku trudno jest bowiem znaleźć odniesienie do konkretnej sytuacji, zwłaszcza wśród przedsiębiorstw.

W zleceniach na rzecz różnego rodzaju instytucji brane są pod uwagę stawki z przetargów. Inaczej zupełnie wygląda sprawa na tzw. „wolnym rynku”.

Kwestia tego ile zapłacimy za sprzątanie wynika z umowy jaką zawrzemy ze Zleceniobiorcą. Aby podejść do tego rzetelnie dobrze jest ustalić zakres prac, jaki będzie brany pod uwagę przy wycenie. Dobrą praktyką jest zawarcie w nim jak największej ilości szczegółów. Np. ile razy w ciągu roku mają być myte okna i czy poza sprzątaniem spodziewamy się dodatkowych czynności takich jak np. koszenie trawy.

Jeśli ustalona przez nas stawka nie jest do końca satysfakcjonująca lub nie wiemy czego spodziewać się po firmie sprzątającej warto zostawić sobie furtkę w postaci krótkiego okresu wypowiedzenia umowy. W ten sposób unikniemy późniejszych sporów, które mogą przeistoczyć się w trwające całe lata batalie sądowe.

Stawki za sprzątanie mogą być więc bardzo różne co dowodzi tego, że warto jest rozważyć więcej niż 1 ofertę.

Zobacz też:

Jak wygląda sprzątanie po zgonach?
Wywóz odpadów budowlanych Bolesławiec
Gdzie wyrzucić stary komputer?
Gdzie wyrzucać puszki?
Pojemniki na odpady Olkusz
Pojemniki na odpady Olsztyn

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Jędrychów

20 min. temu