20 lutego 2023
Odpady
#kosze na śmieci
#pojemniki na odpady
#pojemniki na śmieci
#wywóz odpadów
#wywóz śmieci
Na zabudowę śmietnika decyduje się coraz więcej inwestorów. Oczywiście nie dzieje tak bez powodu. Jakie argumenty przemawiają za tym rozwiązaniem? O czym należy pamiętać na etapie planowania? Te kwestie wyjaśniamy w nowym artykule.
Zabudowa śmietnika nie wiąże się z dużymi kosztami, a daje dużo korzyści. Nie tylko ułatwia utrzymanie porządku na posesji, ale też zapobiega wielu problemom związanym z przechowywaniem odpadów. Poza tym ma duży wpływ na komfort korzystania z ogrodu. Jej wykonanie nie jest przy tym skomplikowanym przedsięwzięciem, a do przeprowadzenia potrzebne są jedynie podstawowe umiejętności i dostęp do zwykłych narzędzi. Jak więc wykonać wytrzymałą i funkcjonalną zabudowę śmietnika?
Powodów ku temu, by osłonić miejsce składowania odpadów jest mnóstwo. Zabudowa śmietnika pozwala zadbać o:
Inwestorzy zastanawiający się, jak zabudować kosz na śmieci mogą zrobić to samodzielnie lub skorzystać z gotowych zestawów. Które rozwiązanie będzie lepsze? Wykonanie zabudowy samemu jest przede wszystkim tańsze. Pozwala też nadać jej dowolny charakter i lepiej dopasować ją do aranżacji ogrodu. Gotowe produkty są zaś szybsze w montażu i nie wymagają użycia dużej ilości narzędzi.
Za tym, by samodzielnie zabudować kosze na śmieci przemawia też fakt, że w tym celu można użyć materiałów z odzysku. Często wybieranym rozwiązaniem jest wykonanie zabudowy z europalet. W najprostszym wariancie wystarczy dociąć palety do wymaganych rozwiązań, a następnie połączyć je ze sobą za pomocą wkrętów i metalowych kątowników. Tak powstałą konstrukcję można obsadzić roślinami pnącymi lub po prostu uzupełnić luki deskami. Należy przy tym pamiętać, by konstrukcja umożliwiała swobodnie wyjeżdżanie i wjeżdżanie pojemników. Znacznie ułatwi to wywóz gruzu Głogów.
Jak zabudować kosze na śmieci w inny sposób? Dobrym pomysłem będzie zbicie lub skręcenie prostej skrzyni z desek czy płyt. Drewno można wykończyć w dowolny sposób – np. poprzez malowanie lub bejcowanie – zabezpieczając je przed czynnikami atmosferycznymi i dopasowując do wyglądu ogrodu.
Spore znaczenie ma też wybór miejsca, w którym stanie zabudowa śmietnika. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, śmietnik powinien być zlokalizowany przynajmniej 10 metrów od okien pomieszczeń mieszkalnych i 3 metry od granicy działki. Przestrzeganie tych zasad pozwoli uniknąć kar administracyjnych. Grożą one też właścicielom posesji, którzy nie dopilnują stanu składowanych odpadów – a w tym zadaniu bardzo pomaga zabudowa.
Zobacz też:
Ile może kosztować tona śmieci na wysypisku?
Dobre usługi sprzątające – na co zwrócić uwagę?
Jakie właściwości powinien posiadać kontener na złom?
Sprzątanie pobudowlane
Pojemniki na odpady Gryfino
Pojemniki na odpady Hajnówka
6 godz temu