Wiele osób zastanawia się nad tym jak zaoszczędzić na wywozie odpadów. Z uwagi na rosnące koszty utylizacji jest to bowiem problem, który zdaje się mieć poważne znaczenie.

Z koniecznością odbioru nieczystości z miejsc ich powstawania zmagają się zarówno osoby prywatne jak i firmy.  Tymczasem można się pozbyć śmieci i nie zapłacić za to kroci. Aby tego dokonać wystarczy podejść do tematu w sposób rzeczowy i wykorzystać możliwości, które daje obowiązujące prawodawstwo. Redukcję nakładów ponoszonych na wywóz odpadów uzyskamy przede wszystkim za pośrednictwem:

Jak zaoszczędzić na wywozie odpadów ?

  • Określenia rodzajów odpadu – aby dowiedzieć się jak na zaoszczędzić na wywozie odpadów trzeba przede wszystkim wiedzieć z jakimi rodzajami śmieci mamy aktualnie do czynienia. Jeśli chcemy pozbyć się kilku typów nieczystości naraz to warto przed ich wywiezieniem wstępnie je przesortować. W chwili obecnej najwięcej zapłacimy za tzw. „mix”, gdyż będzie on najdroższy w zagospodarowaniu. Gabaryty, śmieci budowlane i gruz to połączenie, które może okazać się zgubne dla naszego portfela. Nie wszyscy wykonawcy usług wywozowych będą również chętni do odbioru „wszystkiego razem”.
  • Wybór odpowiedniej wielkości kontenera lub worka typu big bag – priorytetem przy odbiorze nieczystości jest także zapewnienie sobie odpowiedniej przestrzeni do ich gromadzenia. Za duży kontener może się okazać niepotrzebny a za małe zbiorniki lub worki spowodują konieczność ich ciągłych podmian. Jeśli więc sami nie wiemy ile odpadów powstanie w trakcie naszej inwestycji to warto o przygotowanie szacunku poprosić członków swojej ekipy remontowej. Bardzo często uzyskamy od nich prawidłowe odpowiedzi.
  • Skorzystanie z PSZOK lub mobilnej zbiórki odpadów – w roku 2013 przeszliśmy „rewolucję odpadową”, której efektem było powstanie Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK). W myśl idei, która przyświeca ich funkcjonowaniu, mieszkańcy mogą tam zawieźć niewielkie ilości różnego rodzaju śmieci. Warto więc wykorzystać możliwości jakie daje PSZOK i zapytać czy przyjmie on od nas posiadane rodzaje nieczystości. Informację na temat jego funkcjonowania można znaleźć na stronie WWW Państwa Gminy. Niektóre Samorządy organizują również tzw. „zbiórki objazdowe”, podczas których można pozbyć się przede wszystkim gabarytów oraz sprzętów elektro.

 

Jak zaoszczedzić na wywozie odpadów ?

Jak zaoszczędzić na wywozie odpadów ?

 

Zobacz też:

Czy warto kupić swoją własną kabinę WC ?
Pojemności koszy na śmieci
Czego nie wyrzucać do pojemnika na śmieci zmieszane ?
Wynajem ogrodzeń online
Organizacja punktu gospodarowania odpadami
Jakie są korzyści z wynajmu toalet online ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Przysucha

3 godz temu