Posiadacze przydomowych zbiorników na nieczystości są zobowiązani do zachowania go w odpowiednim stanie technicznym oraz regularnego wywożenia zawartości. Jak obecnie klarują się koszty takiej usługi i od czego one zależą?

Koszt wywozu szamba

Choć posiadanie własnego zbiornika na nieczystości wydaje się kwestią oczywistą i wolną od interpretacji, to jednak wciąż pokaźna grupa właścicieli nieruchomości nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób dbać o kondycję szamba i jak często wywozić nieczystości. Pamiętajmy, że to właśnie na właścicielu nieruchomości bez dostępu do przyłącza kanalizacyjnego ciąży odpowiedzialność za utrzymywanie dobrego stanu technicznego zbiornika oraz regularne pozbywanie się nagromadzonych nieczystości. 

Oczywiście wywóz szamba wiąże się z pewnymi kosztami, jednak są one znacznie mniejsze niż potencjalne konsekwencje zaniechania tego obowiązku. Każdy urząd gminy jest uprawniony do przeprowadzenia skrupulatnej kontroli zbiornika i weryfikacji, czy jest on regularnie opróżniany. W przypadku zaniedbań właściciel gospodarstwa domowego może liczyć się z mandatem karnym, a w skrajnych przypadkach nawet z grzywną sięgającą 5 tysięcy złotych.

Ile zatem kosztuje wywóz szamba? Możemy wymienić kilka czynników wpływających na ustalenie finalnej ceny. Ta jednak mieści się w zakresie od 175 do 440 złotych. 

Co wpływa na ostateczny koszt usługi?

Od czego zależy cena wywozu szamba? Przede wszystkim od wielkości pojazdu, który obsługuje nasz zbiornik. Im większy pojazd asenizacyjny, tym koszty związane z całą logistyką przybycia pod wskazany adres, opróżnianiem szamba i wywiezieniem ich może wzrastać. Najczęściej na rynku spotykamy pojazdy o pojemności 4 m3, 5 m3 oraz 6 m3. Dobór pojazdu wykonywany jest na podstawie objętości naszego zbiornika na nieczystości. Im jest on większy, tym cena wywozu szamba wzrasta. 

To jednak niejedyny czynnik wpływający na ostateczny koszt wywozu szamba. Równie istotnym czynnikiem jest rodzaj zastosowanego u nas szamba. Obecnie możemy wyróżnić kilka konkretnych elementów, takich jak:

  • Szambo betonowe
  • Szambo z betonowych kręgów
  • Szambo z tworzywa sztucznego

W przypadku każdego rodzaju stosuje się nieco inną technikę oczyszczenia zbiornika, co może przełożyć się na różnicę w cenach usługi. 

Jak zadbać o regularne opróżnianie szamba?

Opróżnianie nieczystości z szamba stanowi jeden z istotnych obowiązków właściciela domu. Jak wcześniej wspomniano, niedopilnowanie tego może skutkować upomnieniem, mandatem, a nawet grzywną pieniężną. Na szczęście w dzisiejszych czasach nawiązanie współpracy z profesjonalną firmą świadczącą takie usługi nie jest skomplikowane. 

Podobnie jak wywóz odpadów budowlanych Łódź, tak samo wywóz szamba może odbyć się w ciągu kilku dni. Najwygodniejszym jednak rozwiązaniem dla gospodarstwa domowego jest podpisanie długoterminowej umowy na usługi opróżniania szamba, dzięki czemu zawsze będziemy pewni, że nasz zbiornik na nieczystości będzie odpowiednio potraktowany, a my zawsze będziemy cieszyli się wzorową kondycją naszej przydomowej infrastruktury. 

 

Koszt wywozu szamba

Koszt wywozu szamba

 

Zobacz też:

Komu jest potrzebny i jak powinien zostać przeprowadzony wywóz szamba?
Gdzie wyrzucać lakiery do paznokci?
Gdzie wyrzucać materac?
Gdzie wyrzucać nakrętki od słoików?
Wynajem toalet przenośnych Wrocław
Wynajem toalet przenośnych Warszawa

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Łódź

2 godz temu