Jaki ma kod odpadu makulatura?

Kod odpadu makulatura należy do szerszej grupy oznaczonej jako 15. Firmy są zobowiązane do prowadzenia ewidencji takiego odpadu, a co za tym idzie również do rejestracji w BDO, bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami. To, że makulatura należy do tej ogólnej grupy nie oznacza, że nie można jej sklasyfikować jeszcze dokładniej. W tym celu warto poszerzyć swoją wiedzę w zakresie segregowania tego typu odpadów!

Kod odpadu makulatura – co musisz wiedzieć na początek, jeśli jesteś właścicielem firmy!

Każda firma produkuje w jakimś (mniejszym lub większym) zakresie makulaturę. W definicji sama makulatura będzie skojarzona z papierem i tekturą, a jej wydzielenie będzie dotyczyło wąskiej grupy surowca i odpadu wykonanego z różnego rodzaju papieru. Jeśli prowadzisz firmę, to jesteś niejako zobowiązany do odpowiedniej segregacji, przechowywania i wywozu tego surowca, korzystając z usług profesjonalnej firmy. Dzięki temu, materiał będzie mógł zostać poddany obróbce, a następnie procesom recyklingu.

Ogólnie rzecz biorąc makulatura należy do szerszej grupy surowców znajdujących się pod kodem 15. Jej dokładny kod to natomiast 15 01 01. Rejestracja tego materiału w BDO dotyczy przede wszystkim tych firm, które produkują ilości tego surowca w liczbie ponad 500 kg rocznie.

Rejestrację należy też prowadzić dwojako. Mianowicie, jeśli wyłącznie magazynujesz ten surowiec to segregujesz go pod kodem 15 01 06, jeśli zaś i wytwarzasz i magazynujesz to odpowiedni będzie kod 15 01 01.

Zleć wywóz makulatury sprawdzonej firmie! Miej problem z głowy!

To ważne, by wywóz określonych odpadów z terenu firmy zlecić zewnętrznej firmie, która wykona cały proces za nas. Dzięki temu nie tylko łatwiej poradzisz sobie z konkretnym zakresem obowiązków, ale również zadbasz o porządek na działce kompleksowo.

Profesjonalna firma powinna wraz z usługą wywozu dostarczyć Ci też uzupełnienie dokumentacji tak, by działanie było zgodne z tym, co musi się znaleźć w BDO. Zadbaj o porządek na terenie firmy.

 

Kod odpadu makulatura

Kod odpadu makulatura

Zobacz też:

Profesjonalne sprzątanie
Jaki jest dobry sprzęt do sprzątania?
Jak segregować śmieci?
Dlaczego warto segregować śmieci ?
Na czym polega segregacja odpadów ?

 

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Gdynia

3 godz temu