Jaki ma kod odpadu papa?

Kod odpadu papa to numer 17 03 80. Papa to jeden z powszechniejszych materiałów budowlanych stosowany do izolacji pokryć dachowych. Powstaje poprzez nasączenie wkładki nośnej włókna szklanego lub poliestrowego masą asfaltową. Umieszczona na dachu zapewnia mu ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, ale nie pozostaje bez konsekwencji dla środowiska. Ze względu na ten ostatni fakt należy ją usuwać z dachu z uwzględnieniem określonych warunków. Ważny jest tutaj aspekt nie tylko samego usunięcia, ale również i utylizacji. Za chwilę dowiesz się co trzeba wiedzieć.

Usuwana papa z dachu może wydzielać szkodliwe substancje, które będą wpływać na nasze środowisko. To dlatego utylizacja tego materiału powinna się odbywać zawsze zgodnie z normami zasad bezpieczeństwa wpisanymi w konkretna Ustawę. Kod odpadu papa to numer 17 03 80 i oznacza, że papy jako takiej nie wolno wrzucać ani do pojemników komunalnych, ani też niszczyć na własną rękę. Transportem i utylizacją papy powinna się zająć specjalnie przygotowana do tego firma.

Jak przebiega utylizacja papy dachowej?

Papa nie powinna być składowana w jednym miejscu wraz z innymi materiałami budowlanymi. Takie odpady powinny być przekazane do recyklingu lub spalane w specjalnie przystosowanych do tego spalarniach. Tak czy inaczej do wywozu tego odpadu najlepiej byłoby zaangażować profesjonalną firmę, która wszelkie działania wykona za nas i dopełni w tym zakresie wszystkich formalności.

W jaki sposób przechowywać odpad typu papa?

Składowanie papy powinno obejmować umieszczenie jej w specjalnych kontenerach, wynajętych np. na czas remontu. Poprzez możliwość wyboru pojemności takiego kontenera samodzielnie decydujemy o tym, jaka pojemność będzie dla nas najbardziej optymalna. Za nieprzestrzeganie przepisów gromadzenia i prawidłowej utylizacji papy grozi kara finansowa.

Koszt wynajęcia kontenera na papę nie jest duży, a dzięki skorzystaniu z tej usługi nie musimy martwić się więcej o jej wywóz, czy utylizację. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy i cieszyć się spokojnym snem.

 

Kod odpadu papa

Kod odpadu papa

 

Zobacz też:

Wywóz papy Koło
Jak odróżnić odpady o kodzie 17 09 04?
Wywóz papy Gdańsk
Wywóz papy Szczecinek
Kontener na odpady

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Przysucha

27 min. temu