Jaki mają kod odpadu elektrośmieci?

Kod odpadu elektrośmieci to rozbudowana grupa śmieci przynależąca do grupy sklasyfikowanej pod numerem 16. Do kategorii tej można wpisać najróżniejsze sprzęty elektroniczne i elektryczne, których działanie zostało zakończone. Samych podkategorii dla tych odpadów jest bardzo wiele, a już za chwilę postaramy się wskazać, co posegregować do kolejnych z nich.

Elektrośmieci – przykład kategorii wraz z numerem odpadu

Jeśli chcesz pozbyć się ze swojej firmy lub gospodarstwa domowego elektrośmieci i nadać im odpowiedni kod to koniecznie weź pod uwagę podział, który proponujemy poniżej. I tak, do grupy o numerze 16 02 09 możesz wpisać transformatory i kondensatory, do grupy 16 02 10 Zużyte urządzenia zawierające PCB albo nimi zanieczyszczone.

Pod numerem 16 02 11 mogą się znaleźć lodówki, zamrażarki, czy lady chłodnicze, jak również klimatyzatory. Do kategorii 16 02 12 urządzenia elektroniczne zawierające azbest.

Typowe elektrosprzęty, jak telewizor, monitory, terminale, czy zasilacze przynależą do grupy 160213.

Tutaj mogą też trafić świetlówki, lampy UV, jak również świetlówki z solarium.

Sprzęt komputerowy – do jakiej podgrupy 16 należy dopasować?

Jeśli w Twojej firmie zalega sprzęt komputerowy to możesz go dopasować do kolejnej z podgrup o numerze 16 02 14. Wpisać należy tutaj wszelkiego typu komputery, klawiatury, myszki, czy modemy, jak również skanery, jak również dowolnego typu sprzęt biurowy i akcesoria domowe, czy elektronarzędzia, jak również sprzęt o charakterze przemysłowym.

Podgrup o numerze kodu rozpoczynającym się 16 jest jeszcze kilka, a co ważne, jeśli w Twojej firmie zalega sporo sprzętu elektronicznego najlepiej oddać usługę wywozu śmieci w profesjonalne ręce firmy wywozowej. Dzięki temu nie tylko uchronisz się przed kosztownymi błędami, ale również otrzymasz skuteczną poradę dotyczącą tego, gdzie powinny się znaleźć Twoje elektrośmieci.

Miej pewność, że Twoje śmieci są usuwane z uwzględnieniem ochrony środowiska. Grupa elektrośmieci wymaga szczególnej uwagi!

 

Kod odpadu elektrośmieci

Kod odpadu elektrośmieci

Zobacz też:

Wynajem kontenerów na śmieci
Odbiór elektrośmieci
Wywóz śmieci Gdańsk
Kartony po mleku – segregacja
Wywóz śmieci Częstochowa

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Płock

2 godz temu