Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Poznań
6 min. temu

Jakie są podstawowe rodzaje śmieciarek ?

podstawowe rodzaje smieciarek 400x300 - Jakie są podstawowe rodzaje śmieciarek ?
2020-06-11 Smieci

Pojazdy komunalne, które poruszają się po ulicach naszych miast stanowią dla wielu z nas bardzo interesujący widok. Nie ma w tym nic dziwnego skoro ciekawią one nawet dzieci, stanowiąc obiekt wielu westchnień i zachwytów.

Nie zawsze jednak (chyba, że podczas festynów czy imprez ekologicznych) dane jest nam obejrzeć tego typu samochód z bliska. Wielokrotnie jednak są one przedmiotem wielu dyskusji. Okazji do tego typu rozmów jest całe mnóstwo. W chwili gdy nie zostaną odebrane nasze odpady czy mamy wrażenie, że wszystkie śmieci ładowane są razem chcielibyśmy wiedzieć o nich nieco więcej. Tego typu rozważania warto rozpocząć od tego, jakie są podstawowe rodzaje śmieciarek. Wśród najpopularniejszych wyróżnić możemy:

Przedstawiamy, jakie są podstawowe rodzaje śmieciarek

  • Śmieciarki jednokomorowe – najbardziej powszechnymi pojazdami komunalnymi są tzw. śmieciarki jednokomorowe. W zależności od podwozia samochodu i jego wielkością zabudowa tego typu samochodu może mieć od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów sześciennych. Przestrzeń załadunkowa do której wrzucane są nieczystości pracuje w oparciu o urządzenia hydrauliczne. Śmieciarka jednokomorowa jak sama nazwa wskazuje powinna zawierać jedynie jeden rodzaj asortymentu. Niekiedy omawiana grupa pojazdów wyposażona jest również w wagę, która potrafi określić masę przewożonych odpadów. Samochody z tej grupy zabierają do RIPOK – ów często nawet ponad 10 ton odpadów.
  • Śmieciarki wielokomorowe – powszechnym zjawiskiem, które upowszechniło się za pośrednictwem Internetu i Social Media są afery związane z faktem, że gdzieś w kraju firma odbierająca śmieci zmieszała ze sobą wszystkie rodzaje odpadów. Niekiedy jednak wspomniane wydarzenia wcale nie mają faktycznie miejsca bo sfilmowana czy sfotografowana śmieciarka posiada więcej niż jedną komorę wrzutu. Pracę pojazdów wielokomorowych planuje się zatem tak, aby za jednym przejazdem zabrać co najmniej 2 frakcje nieczystości. Dzięki tego typu rozwiązaniom za odpady płacimy mniej bo pojawiają się spore oszczędności związane z ich transportem. Śmieciarki wielokomorowe często wykorzystuje się w terenie wiejskim, gdzie do pokonania są spore odległości.
  • Śmieciarki „myjki” – wiele miast oraz gmin w kraju do specyfikacji przetargowych na odbiór śmieci wpisało obowiązek mycia pojemników. Producenci tego typu sprzętu już dawno bowiem wymyślili, że może on pełnić również rolę mobilnej myjni. Śmieciarki, które myją kosze na śmieci przy okazji zabierają również zgromadzony w nich ładunek. Obie te czynności odbywają się w tym samym momencie i trwają od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Na próżno zatem przy okazji zaplanowanej dezynfekcji pojemników wyczekiwać ekipy panów z gąbkami czy też spryskiwaczami. Przemysłowe opłukiwanie zbiorników na odpady ma bowiem na celu głównie utrzymanie ich we właściwym stanie sanitarnym.

 

Podstawowe rodzaje śmieciarek
Podstawowe rodzaje śmieciarek

 

Zobacz też:

Koszt wynajmu toalet
Częstotliwość serwisowania toalet
Co można wrzucać do kontenerów na gruz ?
Miejsce posadowienia toalet
Gdzie zamówić toaletę ?
Kod odpadu

Zamawiaj nasze usługi i opłacaj on-line przy pomocy aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację