Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Gdynia
2 min. temu

Kontener na odpady remontowe

kontener na odpady remontowe 400x300 - Kontener na odpady remontowe
2021-10-04 Smieci

Kontener na odpady remontowe to ważne ogniwo gospodarowania odpadami w naszym kraju. W końcu to właśnie od niego zależy czystość naszego otoczenia i komfort prowadzenia prac remontowych.

Każdy zgodzi się przecież z tym, że wynajem zbiornika na śmieci remontowe jest o wiele bardziej komfortowy od ich samodzielnego przewożenia do PSZOK. Kontener na remont musi być jednak odpowiednio dobrany. Pozwoli to na uniknięcie przykrych niespodzianek przy jego odbiorze. Wpływ na taki stan rzeczy ma nie tylko klasyfikacja odpadów, ale i podejście zdroworozsądkowe. Odpady poremontowe, które powstają na naszych posesjach możemy podzielić na:

Kontener na odpady remontowe

  • Gruzkontener na odpady remontowe może służyć do wywozu gruzu. W przeważającej większości sytuacji będzie on mniejszy od zbiornika na tzw. frakcję lekką. Tego typu sytuacja wynika przede wszystkim z faktu, że gruz jako odpad jest ciężki. Można przyjąć, że 1 M3 śmieci o kodzie 17 01 01, 17 01 02 lub 17 01 07 może ważyć nawet około 1 tony. Jeśli więc załadowalibyśmy nim duży kontener to mógłby on nie być możliwym do udźwignięcia przez ciężarówkę.
  • Odpady poremontowekontener na odpady remontowe to także zbiorniki do śmieci innych niż gruz, ale takich z którymi powszechnie mamy do czynienia podczas remontu. W tego typu kontenerach gromadzi się między innymi takie nieczystości jak np. zdarte tapety, folię malarską, czy też niektóre elementy z tworzyw sztucznych. Śmieci te mają kod 17 09 04, a ich utylizacja jest droższa od gruzu. Muszą one w całości trafić do punktu utylizacji, gdzie poddane zostaną zagospodarowaniu. Szczegółową ofertę w tym zakresie posiada wywóz odpadów budowlanych Poznań.
  • Papa i styropianodpady poremontowe reprezentowane są także przez papę (kod odpadu: 17 03 80) i styropian (kod odpadu: 17 06 04). W większości przypadków na ich odbiór trzeba zamówić oddzielny zbiornik i nie można ich miksować z pozostałymi nieczystościami z budowy. Bardzo często papę i styropian rozlicza się podług iloczynu jej masy i kwoty, która trzeba zapłacić za transport z punktu A do B.

 

Kontener na odpady remontowe
Kontener na odpady remontowe

 

Zobacz także:

Kontener na odpady zielone.
Wynajęcie małego kontenera na gruz.
Gdzie wyrzucać puszki po farbie ?
Gdzie wyrzucać odpady kuchenne ?
Gdzie wyrzucać ozdoby świąteczne i choinki ?
Gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach ?

Zamawiaj kabiny i opłacaj on-line za pomocą aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację