Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Poznań
6 min. temu

Kontener na odpady zielone

kontener na odpady zielone 400x300 - Kontener na odpady zielone
2021-10-04 Smieci

Odpady zielone powstają najczęściej w naszych ogrodach oraz wszystkich terenach zielonych, które wymagają pielęgnacji. Maja one kod 20 02 01 i jako jedna z 5 frakcji nieczystości są włączone przez w odbiór odpadów komunalnych.

Kontener na odpady online

Do śmieci zielonych zaliczyć możemy: skoszoną trawę, gałązki, zwiędłe liście oraz kwiaty. Odpady zielone gromadzi się w brązowych workach lub pojemnikach na odpady. Do najczęściej spotykanych koszy na śmieci zalicza się zbiorniki o pojemności 60, 120, 240 lub 1100 litrów. Bywa jednak, że przy okazji większych prac w ogrodzie zwykłe pojemniki będą dla nas niewystarczające. Tego typu sytuacja może mieć miejsce zarówno u osób prywatnych jak i firm.  Zmagając się z problemem zalegającej zieleniny warto pomyśleć o sposobach na poradzenie sobie z tym co nie zmieściło się do pojemników. Najlepszym wyjście z tej sytuacji będzie:

Kontener na odpady zielone cena

  • Kontener na odpady zielone – firmy, które zajmują się wywozem odpadów mają przeważnie w swojej ofercie kontenery na odpady zielone. Tego typu zbiorniki liczą przeważnie po kilka metrów sześciennych i są wynajmowane na określoną liczbę dni. Jeśli więc modernizujecie Państwo Wasz ogród to warto pomyśleć o ich wydzierżawieniu. Przemawia za tym fakt, że kontener na odpady zielone będzie zazwyczaj tańszy od jego odpowiednika na śmieci poremontowe. Dla porównania można to zrobić tutaj: wywóz gruzu Warszawa.
  • Big bag na odpady zielonekontener na odpady zielone to nie jedyny sposób na pozbycie się odpadów bio. Alternatywą w niektórych regionach Polski może być specjalna torba typu big bag. W segmencie worków do odpadów o kodzie 20 02 01 spotyka się najczęściej takie o pojemności 0,5 M3 oraz 1,0 M3. Worki z zawartością zabierane są przez specjalne pojazdy wyposażone w HDS i przeważnie można je przetrzymywać przez dłuższy okres czasu.
  • Transport odpadów do PSZOKodpady zielone mogą być także samodzielnie przewiezione do PSZOK – u. Tego typu punkt działa w większości Gmin i można się do niego udać, o ile złożyliśmy deklarację odpadową . Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów przyjmuje odpady zielone za darmo pod warunkiem ich samodzielnego dostarczenia do niego.

 

Kontener na odpady zielone
Kontener na odpady zielone

 

Zobacz także:

Wywóz odpadów wielkogabarytowych.
Kontener na odpady remontowe.
Gdzie wyrzucać opony ?
Gdzie wyrzucać stare garnki ?
Gdzie wyrzucać styropian i jak się go pozbyć ?
Gdzie wyrzucać potłuczone szkło, porcelanę, szyby ?

Zamawiaj nasze usługi i opłacaj on-line przy pomocy aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację