Kontenery na gruz są na przysłowiową „wagę złota” przy bardzo wielu okazjach. Nie ma się co dziwić, skoro wiele osób wręcz lubuje się w remontach i zamawia je co najmniej kolka razy w roku.

Chcąc, nie chcąc śmieci trzeba bowiem usunąć, aby nie zepsuć efektu finalnego prowadzonych prac. A, że temat wart jest uwagi – nie trzeba nikogo przekonywać. Nacisk, który jest kładziony w chwili obecnej na ochronę środowiska, sprawia, że gruzu nie można wyrzucić „byle gdzie”. Nie tylko narazimy się w ten sposób na możliwe konsekwencje prawne, ale i możemy być pewni nieprzychylności ze strony sąsiadów. Zamawiając kontenery na gruz warto zastanowić się na zaletami tego typu rozwiązania oraz możliwymi zastosowaniami kontenerów. Przedstawiają się one w następujący sposób:

Kontenery na gruz – zalety i zastosowanie

Zalety

  • Wygoda kontenery na gruz nie są obowiązkiem Inwestora pod warunkiem, że jest on osobą prywatną i dysponuje transportem, który pozwoli mu dowieźć gruz do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Jest to jednak rozwiązanie dość trudne do przeprowadzenia oraz czasochłonne. Zdecydowanie prostsze jest zamówienia zbiornika pod swój dom i zapełnianie go gruzem w momencie jego powstawania.
  • Niższe koszty zagospodarowaniakontener na gruz jest tańszy od pojemnika, który dzierżawi się na odpady zmieszane lub budowlane. Jeśli więc chcemy na PSZOK udać się tylko raz to lepiej jest tam zawieźć śmieci, a na gruz wynająć zbiornik lub torbę typu big bag. Będzie to rozwiązanie zdecydowanie tańsze, a tzw. podejście „hybrydowe” wpłynie pozytywnie na zawartość naszego portfela.
  • Udokumentowanie zutylizowania odpadów – jeśli porządkujemy jakiś teren z gruzu to warto na jego wywóz posiadać odpowiednią dokumentację. Może to być karta w systemie BDO lub faktura VAT za usługę odbioru. W przypadku zastrzeżeń co do kwestii związanych z zagospodarowaniem odpadów zaoszczędzi to nam kłopotów.

Zastosowanie

Tematykę zastosowania kontenerów na gruz omawialiśmy już wielokrotnie Warto jednak nieco ją przybliżyć i tym razem. Wynika to przede wszystkim z faktu, że gruz przybiera bardzo różne oblicza i bywa traktowany bardzo różnie przez podmioty wywozowe.

Dla jednych firm do gruzu zalicza się zlewozmywaki czy regipsy, a jeszcze inne przedsiębiorstwa podchodzą do odbioru gruzu w sposób bardziej restrykcyjny. Jedynym rozwiązanie jest tutaj dowiedzieć się, co można załadować do zbiornika. Pozwoli to nam na uniknięcie kar i restrykcji ze strony firmy, która sprzedała nam usługę. Bardzo często kontener na gruz może posłużyć do wywozu ziemi czy darni z działki. Wszystko zależy tutaj jednak od ustaleń jakie poczynimy u danego Usługodawcy.

Jak widać kontenery na gruz mogą mieć bardzo różne zastosowania. Nie zawsze są dosłownie takie jak wskazuje ich nazwa. I choć sam gruz można przekazać osobie fizycznej, czy też dostarczyć go do gminnego punktu przyjęć odpadów to my polecamy, aby wywieźć go wygodniej polegając na sprawdzonych Wykonawcach takich jak np. wywóz gruzu Warszawa.

Kontenery na gruz cena

Kontenery na gruz kosztują średnio od 100 PLN netto za pojemnik 0,7 M3 do nawet 3000 PLN netto za zbiornik o pojemności przekraczającej 16 M3.

 

Kontenery na gruz

Kontenery na gruz

 

Zobacz także:

Wywóz odpadów medycznych.
Wynajem kontenera na gruz.
Odbiór gruzu
Wynajem toalet online
Kolory pojemników na odpady
Recenzja aplikacji „Moje Odpady”

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Jędrychów

5 godz temu