Kontenery na odpady pobudowlane są potrzebne wszystkim tym z Państwa, którzy planują remont lub są w jego trakcie. Nie może to być żadnym zaskoczeniem, skoro śmieci takich jak gruz, zużyta folia, czy opakowania po farbach nie można wrzucać do przydomowych pojemników na odpady.

I choć obecne możliwości w zakresie pozbywania się nieczystości poremontowych są dosyć spore to nadal kontenery na gruz czy inne odpady z budowy cieszą się sporą popularnością. Wielu z nas woli bowiem zapłacić za utylizację odpadów i uniknąć konieczności samodzielnego przetransportowania odpadów do PSZOK. Dziś postaramy się przybliżyć Państwu, czym kierować się przy zamawianiu tego typu usług, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Do najważniejszych kwestii w tym temacie zaliczyć możemy:

Kontenery na odpady pobudowlane, kontenery na śmieci

  • Odpowiedni dobór kontenerakontenery na odpady pobudowlane mają rozmaite wielkości. Na ogół firmy wywożące odpady mają w swojej ofercie dostępną więcej niż jedną pojemność. Aby skutecznie pozbyć się śmieci, trzeba więc przemyśleć jaki zbiornik będzie najodpowiedniejszy. Zazwyczaj wywiezienie 1M3 będzie w przeliczeniu tańsze, gdy zamówimy większy kontener. Trzeba więc dokładnie przemyśleć co będzie nam potrzebne i uniknąć w ten sposób marnowania gotówki.
  • Przewidzenie czasu wynajmu – nie zawsze kontenery na odpady pobudowlane mogą stać na terenie inwestycyjnym tak długo, jak jest to nam konieczne. Oznacza to, że nie możemy z nich korzystać w tzw. „czasie rzeczywistym”. W większości przypadków maksymalny czas na jaki możemy wynająć kontener to 7 dni. Jeśli więc, chcemy skutecznie wywieźć śmieci to musimy zmieścić się w limicie, który został przewidziany regulaminem usługi. Dobrze jest więc odpady niejako przygotować do wywózki, np. poprzez odpowiednie pogrupowanie.
  • Przygotowanie miejsca pod kontener – wiele osób zamawia kontenery na odpady pobudowlane w pośpiechu. Nie można ich za to ganić, gdyż remont czy stawianie nowego obiektu budowlanego pochłaniają ogromne zasoby energii. Problem odpowiedniego miejsca pod kontener jest o tyle, istotny, że w przypadku jego braku kierowcy może nie mieć możliwości pozostawienia go tam gdzie to potrzebne. Przed przyjazdem samochodu dobrze jest więc zabezpieczyć odpowiednią przestrzeń.

 

Kontener na odpady pobudowlane

Kontener na odpady pobudowlane

 

Zobacz także:

Przelicznik toalet przenośnych
Czemu toaleta to WC ?
Jak działa przenośna toaleta ?
Toalety na budowę
Gdzie wyrzucać kable i stare przewody ?
Gdzie wyrzucać opakowanie po mleku, jogurcie i maśle ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Lublin

1 godz temu