Koszt wywozu gruzu intryguje wiele osób prywatnych oraz firm.  Nie ma w tym nic dziwnego skoro potrafi on być na tyle wysoki, że przekracza zaplanowany budżet.

Problematyka cen odbioru dotyczy zarówno firm jak i osób prywatnych. Gruz, czyli odpad o kodzie 17 01 01 i 17 01 07 pojawia się  w zasadzie na każdej budowie i podczas większości prac remontowych. Podejmując trafne decyzje można jednak pozbyć się go taniej. Aby tego dokonać wystarczy zastanowić się i przewidzieć z czym będziemy mieć do czynienia. Do aspektów na które powinniśmy zwrócić uwagę zaliczyć można:

Jak obniżyć koszt wywozu gruzu ?

  • Przewidywaną objętość gruzu – nie trzeba być wybitnym specjalistom, aby stwierdzić, że koszt wywozu gruzu zależy w dużej mierze od jego ilości. Firmy komunalne do jego wywozu podstawiają kontenery lub big – bagi. Przestrzeń ładunkowa jest zróżnicowana, a w przeważającej większości przypadków podmioty te mają w ofercie więcej niż 1 pojemność. Warto od razu wybrać taki pojemnik lub worek, który sprosta wymaganiom danej inwestycji. Za mały kontener spowoduje konieczność jego wymiany, co może wpłynąć na zawartość naszego portfela.
  • Zasady wynajmu – klienci, którzy zamawiają kontenery na gruz nie zawsze zdają sobie sprawę, że tego typu zbiornik nie służy do upłynniania wszystkich śmieci z budowy. Popełniając ten błąd narażają się oni na konieczność dopłaty za wynajem, która bywa dotkliwa. Chcąc uniknąć nieporozumień powinno się przestrzegać zasad segregacji i wykorzystywać zbiorniki zgodnie z ich przeznaczeniem. O tym co może grozić za zmieszanie nieczystości dowiemy się z regulaminu wynajmu kontenerów u wybranego Usługodawcy.
  • Możliwość uzyskania rabatukoszt wywozu gruzu podlega takim samym prawom rynku jak każda inna usługa. Jeśli więc zamawianych będzie kilka kontenerów to dobrze byłoby zapytać, czy można liczyć na jakiś rabat. Zazwyczaj będzie on możliwy do uzyskania, o ile gruz będzie pozbawiony innych nieczystości takich jak np. panele, boazeria czy też tapety. W dużych ośrodkach miejskich różnego rodzaju bonifikaty wpływają na atrakcyjność danego przewoźnika.

 

Koszt wywozu gruzu

Koszt wywozu gruzu – ceny kontenerów na gruz

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Zamość

4 godz temu