Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Sanok
7 min. temu

Cennik wywozu gruzu

koszt wywozu gruzu 400x300 - Cennik wywozu gruzu
2021-03-06 Smieci

Koszt wywozu gruzu intryguje wiele osób prywatnych oraz firm.  Nie ma w tym nic dziwnego skoro potrafi on być na tyle wysoki, że przekracza zaplanowany budżet.

Problematyka cen odbioru dotyczy zarówno firm jak i osób prywatnych. Gruz, czyli odpad o kodzie 17 01 01 i 17 01 07 pojawia się  w zasadzie na każdej budowie i podczas większości prac remontowych. Podejmując trafne decyzje można jednak pozbyć się go taniej. Aby tego dokonać wystarczy zastanowić się i przewidzieć z czym będziemy mieć do czynienia. Do aspektów na które powinniśmy zwrócić uwagę zaliczyć można:

Jak obniżyć koszt wywozu gruzu ?

  • Przewidywaną objętość gruzu – nie trzeba być wybitnym specjalistom, aby stwierdzić, że koszt wywozu gruzu zależy w dużej mierze od jego ilości. Firmy komunalne do jego wywozu podstawiają kontenery lub big – bagi. Przestrzeń ładunkowa jest zróżnicowana, a w przeważającej większości przypadków podmioty te mają w ofercie więcej niż 1 pojemność. Warto od razu wybrać taki pojemnik lub worek, który sprosta wymaganiom danej inwestycji. Za mały kontener spowoduje konieczność jego wymiany, co może wpłynąć na zawartość naszego portfela.
  • Zasady wynajmu – klienci, którzy zamawiają kontenery na gruz nie zawsze zdają sobie sprawę, że tego typu zbiornik nie służy do upłynniania wszystkich śmieci z budowy. Popełniając ten błąd narażają się oni na konieczność dopłaty za wynajem, która bywa dotkliwa. Chcąc uniknąć nieporozumień powinno się przestrzegać zasad segregacji i wykorzystywać zbiorniki zgodnie z ich przeznaczeniem. O tym co może grozić za zmieszanie nieczystości dowiemy się z regulaminu wynajmu kontenerów u wybranego Usługodawcy.
  • Możliwość uzyskania rabatukoszt wywozu gruzu podlega takim samym prawom rynku jak każda inna usługa. Jeśli więc zamawianych będzie kilka kontenerów to dobrze byłoby zapytać, czy można liczyć na jakiś rabat. Zazwyczaj będzie on możliwy do uzyskania, o ile gruz będzie pozbawiony innych nieczystości takich jak np. panele, boazeria czy też tapety. W dużych ośrodkach miejskich różnego rodzaju bonifikaty wpływają na atrakcyjność danego przewoźnika.

 

Koszt wywozu gruzu
Koszt wywozu gruzu – ceny kontenerów na gruz

Zamawiaj nasze usługi i opłacaj on-line przy pomocy aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację