Z każdym rokiem rosną koszty wywozu odpadów. Wpływ na taki stan rzeczy mają nie tylko czynniki pośrednie, ale również wzrost kosztów utylizacji, a także coraz bardziej restrykcyjne obostrzenia środowiskowe. Zmieniające się czynniki ekonomiczne działają na naszą niekorzyść.

Za odbiór nieczystości trzeba zapłacić coraz więcej i trend ten z pewnością będzie się utrzymywać. Można jednak proces ten zoptymalizować. Wystarczy spojrzeć na śmieci, które wytwarzamy w nieco szerszej perspektywie. I o ile najlepszą metodą na ograniczenie ilości odpadów komunalnych jest powstrzymanie się od nadmiaru konsumpcji, to sprawa wygląda nieco inaczej z nieczystościami poremontowymi. Do dobrych sposobów na zaoszczędzenie naszych środków finansowych zaliczyć możemy:

Koszty wywozu odpadów nie muszą być takie dotkliwe

  • Wydzielenie ze strumienia odpadów poremontowych czystej folii i makulatury – folia tak bezbarwna jak i kolorowa oraz kartony to nie tyle odpady, co surowce wtórne. Z powodzeniem mogą one stanowić wkład do przydomowych koszów na odpady. Odseparowanie ich od starych paneli podłogowych czy boazerii sprawi, że kontener, który Państwo zamówicie wystarczy także na inne nieczystości.  Należy dołożyć wszelkich starań, aby tak tworzywa sztuczne jak i papier nie były zabrudzone farbą czy rozpuszczalnikami.  W przeciwnym razie mogą wystąpić problemy z ich odbiorem przez firmę komunalną.
  • Nie mieszanie gruzu z innymi odpadami poremontowymi – mieszkańcy bardzo często mylnie interpretują przeznaczenie kontenerów na odpady. Bywa, że zamawiają oni zbiornik na gruz, a znajduje się w nim nieomal wszystko. Takie postępowanie jest niezgodne z większością regulaminów wynajmu pojemników. Może ono spowodować dopłaty i sprawić, że spotka Państwa niemiła niespodzianka.
  • Odpowiednie rozlokowanie odpadów – wyrzucanie śmieci z remontu metodą na „chybił trafił” to najgorsze, co może spotkać osobę płacącą za kontener. W większości rejonów Polski opłata za pojemnik na gruz czy śmieci lekkie jest ryczałtowa i zależy od ilości udostępnionych metrów sześciennych. Trzeba zatem zadbać, aby w tego typu pojemniku panował ład i porządek, a nieczystości nie wystawały poza jego burty.
  • Podzielenie się z sąsiadami, tym czego nie potrzebujemy – ostatni punkt niniejszych rozważań jest nieco przewrotny. Bywa jednak, że przy okazji remontu pozbywamy się także niektórych mebli, czy sprzętu AGD. Warto zapytać osoby w Państwa okolicy o chęć bezpłatnego otrzymania tego typu przedmiotów. Pomocne do tego celu będą nam również portale ogłoszeniowe, takie jak choćby OLX. Wiele osób z pewnością podejmie etap i ucieszy się z otrzymanej propozycji.
Koszty wywozu odpadów

Koszty wywozu odpadów

 

Zobacz też:

Miejsce posadowienia toalet
Gdzie zamówić toaletę ?
Kod odpadu
Procedura wynajmu toalet online
Dlaczego warto wynająć kabinę online ?
Aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę wynajmując toaletę WC

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Zamość

23 min. temu