Jakie są cechy charakterystyczne koszy na śmieci metalowych?

Kosze na śmieci metalowe cieszą się nadal dość sporą popularnością. I choć bardziej praktyczne wydają się pojemniki z plastiku to nadal wiele osób chce się w nie zaopatrzyć.

Wynika to przede wszystkim z faktu, że dla niektórych rodzajów nieczystości wydają się one wprost nieocenione. Jednym z tego rodzaju odpadów jest popiół. Z uwagi na jego właściwości i możliwość wzniecenia pożaru lepszym wyborem wydaje się gromadzenie go w stalowym pojemniku na śmieci. Nie tylko będzie wtedy zdecydowanie bezpieczniej, ale i ustrzeżemy się przed samoistnym zapłonem zbiornika. Metalowe pojemniki na śmieci mają kształt walca i okrągłą klapę, która jest na stałe przytwierdzona do zbiornika. Waga takiego kosza na śmieci wynosi około 14 kilogramów, a pojemność to z reguły 110 litrów. Zbiorniki tego typu spotykane są w jednolitej kolorystyce i mają metaliczne wybarwienie. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu produktów. Do najczęściej spotykanych zaliczyć możemy:

Pojemniki na śmieci stalowe i ich rodzaje

  • Kosze na śmieci metalowe bez kółekkosze na śmieci z metalu spotyka się w odmianie bezkołowej. W dawniejszych czasach były one stosowane na masową skalę, a pracownicy ekip wywozowych przenosili je używając specjalnych pasów. Pojemniki na odpady bez kół służą do gromadzenia popiołu oraz odpadów zmieszanych. Nie używamy ich do zbiórki selektów z uwagi na brak odpowiedniego wybarwienia. Brak układu jezdnego sprawia, że do opróżnienia metalowego kosza na śmieci potrzeba sporo siły. Nie polecamy tego typu zbiorników do miejsc gromadzenia odpadów, które są trudno dostępne dla pracowników firm komunalnych. Konieczność toczenia śmietników nie dość, że jest uciążliwa to jeszcze może spowodować uszkodzenie ścian lub podłogi. Pomimo faktu, że kosze na śmieci są metalowe muszą one spełniać normę PN:EN 840 – 1. Tylko wtedy będą one pasować do zasypu śmieciarek.
  • Kosze na śmieci metalowe z kółkamipojemniki na śmieci z metalu spotyka się także jako zbiorniki z kółkami. Podobnie jak w przypadku koszy z tworzyw sztucznych posiadają one ośkę, która stanowi istotny element wpływając na możliwość manewrowania pojemnikiem na odpady. Kosze na śmieci stalowe z kółkami polecamy szczególnie osobom starszym, które muszą wyrzucać popiół, a nie mają na tyle tężyzny fizycznej, aby przenosić pojemniki z „miejsca na miejsce”. W przeciwieństwie do kontenerów, które oferuje wywóz gruzu Gorzów Wielkopolski, pojemniki z metalu nie służą do zbierania odpadów budowlanych.

 

Kosze na śmieci stalowe

Kosze na śmieci stalowe

 

Pojemniki na śmieci metalowe to dość powszechne rozwiązanie w dziedzinie gospodarki odpadami. Metalowe pojemniki charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne, co sprawia, że są idealne do zastosowania na zewnątrz.

W miastach coraz częściej można zauważyć pojemniki na śmieci metalowe, które są alternatywą do plastikowych pojemników. Metalowe pojemniki są bardziej odporne na wandalizm i nie ulegają łatwo zniszczeniu, co ma istotne znaczenie w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych i samochodów.

Wprowadzenie pojemników na śmieci metalowych ma również pozytywny wpływ na estetykę miasta. Ich niekiedy nowoczesny design i możliwość personalizacji sprawiają, że skutecznie integrują się z otoczeniem miejskim.

Wniosek jest prosty – metalowe pojemniki na śmieci są sprawdzonym i efektywnym sposobem na poprawę zarządzania odpadami w miastach.

Zobacz też:

Jak ukryć kosze na śmieci?
Zalety szamba plastikowego
Jakie są nielegalne odpady?
Czym są odpady komunalne?
Pojemniki na odpady Jastrzębie Zdrój
Pojemniki na odpady Jawor

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Zamość

38 min. temu