Toalety przenośne to urządzenia, które choć nie mają wielkich wymagań odnośnie miejsca ich usytuowania to jednak lepiej funkcjonują, o ile spełnione są pewne zasady. Warto o nich pamiętać, chcąc korzystać z WC w sposób całkowicie bezproblemowy.

Jeśli więc chcecie Państwo, aby wynajem odbywał się bez przeszkód to warto zastanowić się, czy możliwe jest aby:

Gdzie ustawić toaletę przenośną ?

  • Toaleta stała na utwardzonym podłożu – jeśli prowadzimy inwestycję i jest możliwe, aby toaleta stała na kostce brukowej, asfalcie lub choćby na szutrze to warto aby tak było. Kabiny posadowione na „gołej” ziemi często ulegają zabrudzeniu i trudniej jest je serwisować. Po opadach deszczu samochód nie zawsze będzie w stanie podjechać do nich na tyle blisko, aby móc rozwinąć wąż umożliwiający pompowanie ścieków.
  • Toaleta była osłonięta od wiatru – postawienie kabiny WC w tzw. „szczerym polu” to zdecydowanie nie najlepszy pomysł. Silne podmuchy wiatru mogą spowodować jej obalenie, a w efekcie wylanie się zbiornika z nieczystościami. Tego typu sytuacja może spowodować konieczność wykonania dodatkowego serwisu, co przełoży się na Państwa wydatki. Lepiej zatem, aby toaleta przenośna stała w miejscu ustronnym.
  • Z dala od źródeł ognia – coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzenie uroczystości zaślubin w posiadanym przez siebie ogrodzie. Często na tego typu imprezy zamawia się toalety. Jeśli impreza ma być połączona z ogniskiem lub pokazem fajerwerków to warto, aby nie stawiać jej w pobliżu potencjalnych źródeł ognia. Kabiny bowiem wykonane są z tworzywa i przez przypadek może nastąpić ich zapłon.
  • Bez możliwości zastawienia innymi przedmiotami – place budowy to tak naprawdę małe miasteczka gdzie wszystko może się wydarzyć. Często przyjeżdża na nie wiele dostaw oraz kontenerów na odpady. Jeśli planujemy ruch na terenie inwestycji powinniśmy dobrze wybrać miejsce posadowienia toalet. Przestrzeń ta powinna być na tyle dobrze zaplanowana, aby możliwy był podjazd samochodów wyposażonych w agregat asenizacyjny. W przeciwnym razie serwis może się nie odbyć i spowodować dyskomfort.
Miejsce posadowienia toalet

Miejsce posadowienia toalet

 

Zobacz też:

Rodzaje pojemników na odpady
Wyzwania współczesnej gospodarki odpadami
Jak zamówić kabinę WC i nie przepłacić ?
Cena za odbiór odpadów
Poszukujemy partnerów na terenie całego kraju
Formularz do zamawiania toalet

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zamów przenośną toaletę,
pod dowolny adres w kraju
Wynajmij toaletę

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Osieck

3 godz temu