Zima to czas, który dla każdego z nas może okazać się trudny. Nie dość, że spadają temperatury to jeszcze mogą pojawić się opady, które na dobre skomplikują niektóre z prowadzonych przez Państwa prac.

Zalegający śnieg i lód nie jest sprzymierzeńcem w prowadzeniu jakichkolwiek inwestycji. Trudniejsza jest również obsługa placów budowy. Firmy, które mają zapewnić płynny odbiór odpadów, montaż ogrodzenia czy serwis toalet również odczuwają skutki zmieniającej się aury i nie zawsze będą mogły przyjechać na czas. Warto zatem znać czynniki przed którymi nie ma ucieczki i tym samym ustrzec się przed komplikacjami. Do najpoważniejszych przeszkód w komfortowym funkcjonowaniu placów budowy zaliczyć możemy:

Problemy przy obsłudze placów budowy zimą

  • Zamarzające fekalia w toaletachobsługa placów budowy wiąże się z koniecznością zaopatrzenia ich w toalety przenośne. Taki wymóg podyktowany jest nie tylko względami prawnymi, ale i faktycznymi potrzebami pracowników. Przy niskich temperaturach i rzadkiej częstotliwości serwisowania kabin WC, może się okazać że skorzystanie z nich będzie niemożliwe. W takiej sytuacji warto domówić kolejną toaletę lub zwiększyć ilość przyjazdów pojazdu asenizacyjnego. Jedną z możliwości jest również dosypanie do zbiornika soli drogowej. Jej roztwór sprawi, że woda będzie utrzymywać się w stanie ciekłym nieco dłużej.
  • Przymarzające odpady w kontenerachobsługa placów budowy to także konieczność wywozu powstających na nich nieczystości. W miesiącach takich jak grudzień, styczeń i luty proceder ten również może być utrudniony. Śmieci budowlane mają konsystencję stałą, ale jedną z ich cech jest przyklejanie się do metalowego podłoża kontenerów. Aby zminimalizować ten czynnik warto drobniejsze śmieci popakować worki i zadbać o to, aby nie miały one kontaktu z wodą.
  • Zaśnieżony plac budowy – postawienie ogrodzenia tymczasowego, czy przyjazd samochodu po kontener z odpadami nie odbędzie się w ogóle, o ile dojazd do miejsca docelowego nie będzie odśnieżony. Warto o tym pamiętać i o ile nie ma odpowiednich warunków, odwołać przyjazd firmy komunalnej. Dobrą praktyką na unikniecie nieporozumień jest również utrzymywanie odpowiedniego ładu i porządku. Nie tylko zimą, ale i w każdej innej porze roku warto pamiętać o tym, aby kierowcy mieli odpowiednią przestrzeń do wykonania poszczególnych manewrów.

 

Obsługa placów budowy zimą

Obsługa placów budowy zimą

 

Zobacz też:

Odpady elektroniczne
Długoterminowy wynajem toalet
Krótkoterminowy wynajem toalet
Jak odróżnić odpady o kodzie 17 09 04 ?
Kto zamawia usługi komunalne online ?
Dobre wyposażenie placu budowy

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Przysucha

2 godz temu