Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Łódź
7 godz. temu

Organizacja punktu gospodarowania odpadami

organizacja pgo 400x300 - Organizacja punktu gospodarowania odpadami
2020-08-07 Smieci

Wielu administratorów nieruchomości zastanawia się nad takimi kwestiami jak organizacja punktu gospodarowania odpadami. Nie ma w tym nic dziwnego skoro dobrze zorganizowane miejsce, w którym są posadowione pojemniki wpływa znacząco na jakość segregacji odpadów.

Do właściwego przygotowania tego typu przypadku potrzebny jest nie tylko zdrowy rozsądek, ale i nieco doświadczenia w gospodarce nieczystościami. Dziś postaramy się podpowiedzieć Państwu jak uniknąć przykrych niespodzianek i pomóc lokatorom w uporaniu się ze śmieciowym problemem. Organizacja punktu gospodarowania odpadami powinna uwzględniać takie kwestie jak:

Jak zorganizować punkt gospodarowania odpadami ?

  • Odpowiednia odległość pomiędzy pojemnikami – od lipca 2013 r w całym kraju śmieci zbierane są z podziałem na 5 frakcji. Oprócz odpadów zmieszanych do kubłów na śmieci wrzuca się także metale i tworzywa sztuczne, a także szkło, bio oraz papier. Taki stan rzeczy sprawia, że należy zachować odpowiednią odległość pomiędzy otworami wrzutowymi w poszczególnych pojemnikach. Naszym zdaniem nie powinna ona przekraczać 1,5 m. Tylko wtedy osoby zamieszkujące daną nieruchomość, będą miały odpowiednią motywację, aby nieczystości trafiły do właściwego kosza.
  • Właściwa ilość koszy na śmieci – u fundamentów organizacji punktu gospodarowania odpadami leży także przygotowanie odpowiedniej przestrzeni do składowania śmieci. Zbyt mała liczba pojemników może skutecznie odwieść mieszkańców od podziału śmieci na poszczególne frakcje i sprawić, że zaczną do Państwa napływać monity ze strony urzędu miasta lub gminy. Aby dowiedzieć się jak należycie wyposażyć daną nieruchomość w kosze na nieczystości warto skorzystać z naszego kalkulatora. Pomocna będzie również znajomość specyfiki odpadowej. Warto pomyśleć o większej pojemności zbiorników na takie śmieci jak tworzywa sztuczne czy papier. W dużej części przypadków trafią one do śmietników nieposkładane co może wywoływać okresowe przepełnienia.
  • Dbałość o estetykę – wydawałoby się kwestie wyglądu koszy na śmieci schodzą na dalszy plan i nikogo specjalnie nie interesują. Takie postrzeganie tematu jest jednak błędne. Każdy administrator powinien mieć na uwadze nie tylko stan techniczny pojemników, ale i ich czystość. Pomocne przy uporaniu się z brudem będzie zamówienie usługowego mycia śmietników lub zorganizowanie go własnym sumptem.

 

Organizacja punktu gospodarowania odpadami
Organizacja punktu gospodarowania odpadami

 

Zobacz też:

Gdzie trafiają nasze odpady ?
Jak poprawić jakość segregacji odpadów ?
Gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach ?
Czy warto kupić swoją własną kabinę WC ?
Pojemności koszy na śmieci
Czego nie wyrzucać do pojemnika na śmieci zmieszane ?

Zamawiaj kabiny i opłacaj on-line za pomocą aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację