Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Poznań
7 min. temu

Pojemniki na odpady zmieszane nie służą do wszystkiego

pojemniki na odpady zmieszane 400x300 - Pojemniki na odpady zmieszane nie służą do wszystkiego
2020-01-27 Smieci

Pojemniki na odpady zmieszane są często zwane przez wielu pojemnikami na wszystko. Tymczasem w erze obligatoryjnego obowiązku segregowania odpadów ich rola nie jest wcale aż tak jednoznaczna. W koszach koloru czarnego nie można zbierać śmieci jak popadnie, a za złamanie tego zakazu grozą Państwu konsekwencje. Kwestie wykorzystania tego typu śmietników regulują również względy praktyczne.

Czasami bowiem w pojemnikach na odpady zmieszane znajduje się nieomal wszystko. Przyjrzyjmy się zatem temu co można, a czego nie powinniśmy w nich gromadzić. Do najczęstszych błędów w wykorzystaniu tego rodzaju śmietników zaliczyć możemy:

Pojemniki na odpady zmieszane, a czego do niech nie wrzucać

  • Wrzucanie gorącego popiołupojemniki na odpady zmieszane to jedyne słuszne miejsce do wsypywania popiołu. Istnieje jednak jedno „małe ale”. Popiół pochodzący ze spalania węgla kamiennego może trafić do zbiorników na śmieci niesegregowane, o ile jest on przestudzony. Efekt ten nie jest wcale łatwy do uzyskania. Odpady ze spalania paliw stałych tlą się nawet przez 24 godziny. Aby nie stracić bezpowrotnie swojego kosza na śmieci niesegregowane, powinniśmy o tym pamiętać.
  • Selekty w koszach na śmieci niesegregowane – od 01.01.2020 r. każdy z nas musi segregować śmieci. Z koniecznością tą muszą się zmierzyć nawet dotychczasowi oportuniści. Wyrażenie swojej woli poprzez zmianę odpowiedniej deklaracji powinno być poparte czynami. Należy dbać nie tylko o jakość zbieranego surowca, ale i o nie zaleganie jego w pojemnikach na odpady zmieszane. Za złamanie tego obostrzenia grożą nam takie konsekwencje jak choćby brak odbioru odpadów.
  • Gromadzenie gruzu i odpadów budowlanych w pojemnikach na odpady zmieszane – to, że Ustawodawca nazwał kosze w kolorze czarnym, śmietnikami na odpady zmieszane nie wyraża do końca jego woli. Przydomowe pojemniki nie nieczystości nie mogą służyć nam jako towarzysze prac remontowych. Nie można w nich gromadzić gruzu, ani śmieci poremontowych. Do pozbycia się tego rodzaju śmieci służą PSZOKI-i. Równie dobrym sposobem na ich upłynnienie jest również zamówienie odrębnego kontenera lub worka typu big bag. Taki postępowanie pozwoli nam uniknąć konsekwencji ze strony Urzędu Miasta lub Gminy.

 

Pojemniki na odpady zmieszane
Pojemniki na odpady zmieszane


Zobacz też:

Jednolity system segregacji odpadów
Typy pojemników na odpady
Przelicznik toalet przenośnych
Czemu toaleta to WC ?
Jak działa przenośna toaleta ?
Toalety na budowę

Zamawiaj nasze usługi i opłacaj on-line przy pomocy aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację