Pojemności koszy na śmieci to temat, który spędza sen z powiek nie tylko administratorom, ale i właścicielom posesji jednorodzinnych. Nie ma w tym nic dziwnego skoro od dobrze dobranych pojemników na odpady, zależy powodzenie ich zbiórki.

Jak się jednak okazuje dobór zbiorników na nieczystości nie jest niczym trudnym. W sieci można znaleźć pomocne w tym  narzędzia, ale najlepszym wyborem będzie i tak zdrowy rozsądek. Do najczęściej spotykanych śmietników, które można znaleźć na rynku zaliczyć możemy:

Pojemności koszy na śmieci

  • Kosze o pojemności 60 litrów – pojemności koszy na śmieci zaczynają się od 60 litrów. Tego rodzaju pojemniki nie należą do największych i można je zadedykować wszystkim tym z Państwa, którzy mają mniejsze potrzeby względem wytwarzanych odpadów. Ważną kwestią przy doborze odpowiedniego pojemnika jest także częstotliwość jego opróżniania. Przy śmietniku 60 litrowym powinna ona być na tyle wysoka, aby mógł on wytrzymać do następnego cyklu. Dla odpadów zmieszanych omawiany właśnie pojemnik nie wystarczy dla więcej niż 2 osób, o ile śmieciarka będzie zabierać jego zawartość raz na 7 dni.
  • Kosze o pojemności 120 litrówpojemności koszy na śmieci mają swojego przedstawiciela w grupie tzw. „średników”. Do początku reformy śmieciowej był on najpopularniejszy w grupie pojemników na odpady. Do na jego opróżnianie zawierane były umowy i z powodzeniem mógł zaspokoić potrzeby 4 osobowej rodziny. Dziś jednak sytuacja jest diametralnie inna. Zarabiamy więcej i większe zasoby naszej gotówki przeznaczane są na konsumpcję przez co może on okazać się zwyczajnie za mały. Popularne „120” mają jednak rację bytu przy gromadzeniu odpadów ze szkła czy bio z małego ogrodu.
  • Kosze o pojemności 240 litrów – „dwustu czterdziestki” dominują dziś w krajobrazie naszych miast i wsi. Trend ten wzmożony został przez selektywną zbiórkę odpadów opakowaniowych. Jak bowiem wiadomo tego typu zbiorniki są najwygodniejsze dla mieszkańców i pomieszczą nawet nie do końca zgniecione butelki czy puszki po napojach. Pojemniki o tej pojemności można spotkać we wszystkich kolorach, a obecnie popyt na nie jest zdecydowanie największy. My polecamy te egzemplarze, które można znaleźć w naszym sklepie online.

 

Rodzaje i pojemności koszy na śmieci

Rodzaje i pojemności koszy na śmieci

 

Zobacz też:

Usługi komunalne online
Wynajem toalet na imprezy i festyny
Odbiór gruzu
Wynajem toalet online
Kolory pojemników na odpady
Recenzja aplikacji „Moje Odpady”

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Płońsk

3 godz temu