Sprzątanie po remoncie – samodzielnie czy z pomocą fachowców?

Sprzątanie po remoncie – samodzielnie czy z pomocą fachowców?

Czy warto samemu wykonywać sprzątanie po remoncie?

Sprzątanie po remoncie to temat, który budzi zainteresowanie wśród osób chcących jak najszybciej cieszyć się z efektów przeprowadzonych prac.

W końcu nawet najlepsze wnętrze nie sprawi odpowiedniego wrażenia, jeśli będzie w nim brudno. A, że remont to czynność, która powoduje spory bałagan, nie trzeba nikogo przekonywać. Wśród firm sprzątających istnieje wiele podmiotów, które oferują sprzątanie mieszkań po remoncie. Nie inaczej jest także z domami oraz budynkami firmowymi. W czasach, gdy na wszystko brakuje czasu skorzystanie z tego typu opcji wydaje się jak najbardziej sensowne. Sprzątanie poremontowe może odbywać się na wiele sposobów. Jeśli nie chcemy tego robić samodzielnie to powinniśmy wybrać usługę, która jest w pełni kompleksowa.  Profesjonalne sprzątanie po remoncie powinno obejmować:

Co powinno obejmować sprzątanie poremontowe?

  • Wywóz odpadów – jednym z niepożądanych plonów remontu są odpady, które pozostawiła po sobie ekipa budowlana. Zazwyczaj może to być np. gruz, resztki tapet, panele podłogowe czy niewykorzystane farby. Sprzątanie po remoncie powinno obejmować ich zagospodarowanie. Przed zamówieniem serwisu warto zatem zapytać, czy firma sprzątająca kooperuje z takimi podmiotami jak np. wywóz odpadów budowlanych Poznań. Unikniemy w ten sposób konieczności samodzielnego zamawiania kontenera na śmieci.
  • Użycie odpowiedniego sprzętusprzątanie poremontowe jest czynnością o wiele bardziej skomplikowaną od codziennych porządków. Dla przykładu prawie zawsze obejmuje ono mycie okien. Po takich pracach jak malowanie, kładzenie posadzek, czy też gładzi okna są z reguły bardzo brudne i wymagają dłuższych zabiegów. Sprzątanie po remoncie musi się więc odbywać z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu takiego jak choćby myjki parowe, czy też wysokociśnieniowe.
  • Gwarancję terminowości – wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację, że rodzina kupiła dom, do którego chce się przeprowadzić w relatywnie krótkim okresie. Sprzedaż nieruchomości lub rezygnacja z wynajmu niesie za sobą konieczność szybkiego opuszczenia danego lokalu. W tym konkretnym przypadku niezwykle ważne jest to, aby ekipa sprzątająca wykonała swoje zadania terminowo. Jako klienci powinniśmy zatem upewnić się co do wybranego Usługodawcy, a w razie wątpliwości sprawdzić jak na jego temat wypowiadają się inni kontrahenci.

 

Sprzątanie po remoncie

Sprzątanie po remoncie

 

Zobacz też:

Ile może kosztować sprzątanie mieszkań i domów?
Gdzie wyrzucać folię aluminiową?
Gdzie wyrzucać meble?
Gdzie wyrzucać tubkę po paście do zębów?
Wywóz gruzu Bydgoszcz
Wynajem toalet przenośnych Kraków

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Łódź

3 godz temu