Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Płock
3 min. temu

Typowe odpady z przeprowadzek

typowe odpady z przeprowadzek 400x300 - Typowe odpady z przeprowadzek
2020-02-05 Smieci

Przeprowadzka, zakup nowego mieszkania lub wprowadzenie się do nowo wybudowanego domu to ważne etapy w życiu każdego z nas. Kiedy jednak zaczynamy wszystko od nowa pojawia się cały szereg problemów. Jednym z nich są oczywiście typowe odpady z przeprowadzek.

Konieczność dopasowania wnętrz do swoich potrzeb powoduje, że powstają ich niezliczone ilości. W natłoku zajęć dnia codziennego nie od razu wiemy jak się ich pozbyć. Warto więc zdefiniować problem i zastanowić się, co może zakłócić naszą idyllę związaną z przenosinami w inne miejsce zamieszkania. Do podstawowych nieczystości, z którymi możemy mieć do czynienia zaliczyć możemy:

Typowe odpady z przeprowadzek

  • Gruz – gruz to odpad o kodzie 17 01 01 lub 17 01 07. I choć wyżej przedstawiona nomenklatura niewiele mówi przeciętnemu Kowalskiemu to samo jego występowanie bywa niezwykle irytujące. O ile mamy złożoną już deklarację odpadową to niewielkie ilości kafelek lub innych elementów ceramicznych można wywieźć do PSZOK – u. W przeciwnym wypadku czeka nas konieczność zamówienia usługi wywozu u specjalistycznego podmiotu, który zajmuje się tego typu działalnością.
  • Odpady poremontowe – kod odpadu 17 09 04 tworzą śmieci powstałe przy okazji remontu z wyłączeniem gruzu. Może być on więc reprezentowany choćby przez: resztki tapet, oklein, brudnej folii malarskiej czy też starych paneli podłogowych. Podobnie jak w przypadku pierwszej grupy odpadów można go dostarczyć do PSZOK – u. Warto jednak zastanowić się co będzie tańsze. Czasami samodzielne zorganizowanie transportu bywa droższe od skorzystania z usług firmy wywozowej, która dodatkowo dostarczy do nas kontener lub big – bag’a.
  • Odpady elektroniczne – w czasach naszych rodziców jednym z symboli zakończenia prac wykończeniowych był zakup telewizora lub lodówki. Zwykle tego typu wydarzeniu towarzyszyło spore poruszenie. W roku 2020 sytuacja nie uległa znaczącej zmianie. Bardzo często przy okazji przeprowadzki pojawia się konieczność zakupu nowych sprzętów. Sklep z elektroniką oferują możliwość przyjęcia starego elektro podług zasady 1:1. Powinniśmy skorzystać z tego okazji i pozbywać się odpadów o kodzie 20 01 36 zgodnie z zaleceniami Ustawodawcy.
  • Gabaryty typowe odpady z przeprowadzek to także sofy, kanapy, meblościanki i taborety. Wszystkie one tworzą grupę odpadów o kodzie 20 03 07. Nie pozostajemy w walce o ich usunięcie samotni. W zasobach niektórych Spółdzielni Mieszkaniowych gabaryty można wystawiać przy „zwykłych” pojemnikach na śmieci. Niekiedy są one również wywożone przy okazji zbiórek mobilnych prowadzonych w wielu gminach naszego kraju. O dostęp do którejś z możliwości warto zapytać u organizatora systemu wywozowego w Państwa miejscu zamieszkania.

 

Typowe odpady z przeprowadzek
Typowe odpady z przeprowadzek

 

Zobacz też:

Czemu toaleta to WC ?
Jak działa przenośna toaleta ?
Toalety na budowę
Usługi komunalne online
Wynajem toalet na imprezy i festyny
Odbiór gruzu

Zamawiaj kabiny i opłacaj on-line za pomocą aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację