Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Płock
6 min. temu

Typowe śmieci w okresie Bożego Narodzenia

zabawki boze narodzenie 400x300 - Typowe śmieci w okresie Bożego Narodzenia
2019-12-14 Smieci

Skoro omówiliśmy już temat jedzenia to dziś nie pozostało nam nic innego jak zająć się prezentami. W okresie świątecznym są one bowiem dość kłopotliwym obciążeniem naszych śmietników. W tym miejscu chcielibyśmy uniknąć posądzenia o sianie defetyzmu i wyjaśnić, że niniejszy post nie będzie namawiać nikogo do pozbycia się nietrafionych podarunków.

Bardziej niż o ich przydatność będziemy się troszczyć o właściwe zagospodarowanie tego co po nich zostaje i przedmiotów, które będą zastępować. Typowe śmieci w okresie Bożego Narodzenia to przede wszystkim:

Typowe śmieci w okresie Bożego Narodzenia

  • Zabawki – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać zabawki trzeba je nieco bardziej skonkretyzować. Wysiłki firm sprzedających tego typu asortyment zmierzają bowiem do zadowolenia gustów najmłodszych odbiorców. Część jest zabawek ma postać analogową, a jeszcze inne są zasilane napięciem z sieci lub bateriami. Zagospodarowanie tych pierwszych zależy w dużej mierze od zamieszczonych na nich oznaczeń. Co do drugich to podlegają one pod przepisy regulujące zbiórkę sprzętu elektro. Może je więc albo oddać do PSZOK, albo przywieźć do innego miejsca wyznaczonego przez Gminę. Musimy pamiętać, aby przed tą czynnością wyjąć z nich baterie. Te ostatnie co do zasady składuje się w specjalnych pojemnikach, które można znaleźć choćby w hipermarketach.
  • Papier prezentowy – podobnie jak w przypadku zabawek, nie każdy papier nadaje się do tego, aby włożyć go do pojemnika na makulaturę. Większość papierów pakowych jest silnie nasączona lakierami i barwiona w taki sposób, że ich przydatność do recyklingu jest właściwie żadna. W tej sytuacji musimy wyrzucić tego typu opakowanie do kosza na śmieci zmieszane. Jako świadomi mieszkańcy planety Ziemia powinniśmy zapytać sprzedawców o sposób zagospodarowania danego rodzaju obwoluty. Może warto kupić coś co będzie ładne i przy okazji nada się do powtórnego przetworzenia ?
  • Elektronika – temat elektroniki omawialiśmy już przy okazji zabawek. W przypadku klasycznego sprzętu elektro nie będziemy się więc rozwodzić nad jego przeznaczeniem. Warto dodać, że na wiele przedmiotów, których chcemy się pozbyć znajdą się nabywcy. Może zamiast wyrzucania na gratowisko kolejnego telewizora zapytamy kogoś w najbliższej okolicy czy nie przydałby mu się tego typu nabytek ?. Alternatywną formą pozbycia się elektroniki jest wystawienie jej na sprzedaż.
Typowe śmieci w okresie Bożego Narodzenia
Typowe śmieci w okresie Bożego Narodzenia

 

Zobacz też:

Wynajmij toalety online
Planowanie prac budowlanych
Segregacja odpadów
Koszt wynajmu toalet
Częstotliwość serwisowania toalet
Co można wrzucać do kontenerów na gruz ?

Zamawiaj nasze usługi i opłacaj on-line przy pomocy aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację