Podziwiając krajobraz miejsc w których mieszkamy, można spotkać różne typy pojemników na odpady. Niektóre z nich służą do selektywnej zbiórki nieczystości, a jeszcze inne do odpadów zmieszanych.

Typy koszy na śmieci są bardzo często charakterystyczne dla danej okolicy. Zależą one w dużej mierze od możliwości lokalnych firm komunalnych oraz od oczekiwań danego Samorządu. Dobrze jest znać właściwości choćby niektórych zbiorników. Tego typu wiedza daje nam odpowiedzieć czego możemy spodziewać się od przedsiębiorstwa obsługującego dany punkt gromadzenia odpadów. Do najpopularniejszych typów koszy do śmieci zaliczyć możemy:

Jakie są typy pojemników na odpady ?

  • Kontenery na odpadykontenery o pojemności 7 M3 są najczęściej spotykane w zabudowie wielolokalowej. Na dużych blokowiskach, przy kamieniach i sektorze komercyjnym służą one do gromadzenia odpadów niesegregowanych. Opróżnianie tego rodzaju śmietnika odbywa się na tzw. przekładkę. Oznacza to, że pełny kontener wymieniany jest każdorazowo na pusty. Z perspektywy administratora danej nieruchomości warto zapewnić dla tego procesu odpowiednią przestrzeń.
  • Pojemniki na śmieci typu MGBtypy pojemników na odpady obejmują w dużej mierze przydomowe kosze na śmieci. Ich pojemność wynosi od 60 do 360 litrów. Zgodnie z obowiązującym prawodawstwem śmietniki do selektów muszą mieć odpowiednie kolory i spełniać wymagania normy PN:EN 840-1. Przy zakupie zbiorników do nieczystości powinniśmy zwrócić uwagę na ich objętość, układ jezdny oraz materiał z jakiego zostały wykonane.
  • Pojemniki na śmieci typu PA 1100 – można zauważyć, że pojemniki 4 – kółkowe stają się z każdym rokiem popularniejsze. Wpływ na taki stan rzeczy ma konieczność prowadzenia przez mieszkańców selektywnej zbiórki odpadów i coraz większe zapotrzebowania na przestrzeń załadunkową. Pojemniki o pojemności 1100 litrów są często trzymane we wiatach. Warto znać ich rozmiar, aby ułatwić brygadom wywozowym swobodne przeprowadzanie manewrów.
  • Pojemniki HDStypy pojemników na odpady nie ograniczają się jedynie do koszy obsługiwanych przez hakowce i śmieciarki. Również często można się spotkać z tzw. „dzwonami”. Tego rodzaju śmietniki są obsługiwane przez samochody wyposażone w HDS. Ich przeznaczeniem są najczęściej surowce wtórne z wyłączeniem BIO. Pojemność „dzwonów” mieści się w przedziale od 0,8 M3 do nawet 2,5 M3.

 

Jakie są typy pojemników ?

Jakie są typy pojemników ?

 

Zobacz też:

Miejsce posadowienia toalet
Gdzie zamówić toaletę ?
Kod odpadu
Procedura wynajmu toalet online
Dlaczego warto wynająć kabinę online ?
Aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę wynajmując toaletę WC

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Piła

7 min. temu