Usługi wywozu nieczystości są w dzisiejszych czasach bardzo silnie poszukiwane. Wpływ na taki stan rzeczy mają nie tylko nasze realne potrzeby, ale i zmieniające się przepisy prawa. U progu trzeciej dekady XXI wieku taki stan rzeczy nie powinien już nikogo dziwić.

Widmo globalnego ocieplenia sprawia, że do tematu odpadów należy podejść bardziej restrykcyjnie niż zwykle. W ślad za powyższym odbiorem śmieci zajmuje się wiele firm. Ich charakter, posiadany sprzęt czy wachlarz możliwości zależy w dużej mierze od śmieci, które są przez nich odbierane. W dużym uproszczeniu możemy je podzielić:

Usługi wywozu nieczystości podług rodzaju nieczystości

  • Odpady komunalne – odpady z grupy „20” to nieczystości, które podlegają pod specjalne przepisy, a przetargi na ich odbiory leżą w gestiach Gmin. Z nieczystościami niesegregowanymi, tworzywami sztucznymi, papierem, plastikiem czy szkłem do czynienia ma każdy z nas. Począwszy od roku 2013 nie musimy specjalnie troszczyć się o organizację ich odbioru. W naszym imieniu działają bowiem Samorządy. Wyjątkiem są tutaj śmieci, które powstają na terenie nieruchomości niezamieszkałych. Na ich wywóz nadal trzeba zawierać umowy, chyba że lokalne przepisy stanowią inaczej.
  • Odpady poremontowe – gruz, papa, styropian czy zerwane wykładziny z linoleum to odpady, które powstają w trakcie prowadzenia prac remontowych. Niewielkie ilości tychże nieczystości można zagospodarować w PSZOK. Bywa jednak, że przy większej inwestycji śmieci jest tak dużo, że konieczne stają się usługi wywozu nieczystości. Zazwyczaj na śmieci z grupy „17” zamawia się odrębne kontenery lub worki typu big bag. Odbiorem śmieci z budowy zajmują się wyspecjalizowane podmioty, które muszą posiadać stosowne zezwolenia.
  • Nieczystości ciekłe – poruszając kwestie odpadów nie można zapomnieć o ściekach. Nieczystości płynne czy jak kto woli ciekłe powstają w szambach oraz zbiornikach bezodpływowych. Ich wybieraniem zajmują się firmy dysponujące pojazdami asenizacyjnymi. Zadaniem beczkowozów czy agregatów jest wypompowanie fekaliów, a następnie ich przewiezienie do zlewni. Nasza firma pośredniczy w jedynym z rodzajów tego typu usług. Wynajem toalet przenośnych można u nas załatwić online i bez zbędnej otoczki administracyjnej.
  • Odpady przemysłowe – w kontekście wytwarzania odpadów działalność produkcyjna jest rodzajem aktywności, który ma swoją specyfikę. Dzieje się tak ponieważ w zależności od tego co produkujemy śmieci są bardzo różne. Mają one swój kod i odpowiednie właściwości. Mogą to być np. odpady materiałów złożonych (04 02 09) czy też odlewy. Jeśli nasza firma wytwarza je w toku prowadzonej działalności to powinniśmy znać ich właściwości i sporządzić kartę charakterystyki. Zagospodarowanie śmieci przemysłowych to domena podmiotów, które mają odpowiedni poziom wiedzy i doświadczenie. Końcowym przeznaczeniem tychże odpadów jest recykling lub bezpieczne składowane.
Usługi wywozu nieczystości

Usługi wywozu nieczystości

 

Zobacz też:

Rodzaje pojemników na odpady
Wyzwania współczesnej gospodarki odpadami
Jak zamówić kabinę WC i nie przepłacić ?
Cena za odbiór odpadów
Poszukujemy partnerów na terenie całego kraju
Formularz do zamawiania toalet

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Poznań

2 godz temu