Czym charakteryzuje się odpowiedni big bag na gruz?

Worki big bagi na gruz i odpady budowlane są nieodzownym towarzyszem każdego niewielkiego remontu. W końcu pozwalają one gromadzić śmieci i sprawiają, że wokół nas jest czyściej.

W dobie zaostrzonych przepisów środowiskowych bywają one jedną z najlepszych alternatyw na pozbycie się tego co już jest nam zbędne. Jeśli zatem prowadzimy firmę remontową lub nie mamy ochoty udawać się z odpadami na PSZOK to warto wziąć pod uwagę ich zamówienie. I choć w niektórych przypadkach zdecydowanie wygodniejsze będą kontenery to jutowe worki z usługą wywozu zdadzą egzamin w takich sytuacjach jak:

Worki big bagi na gruz i odpady budowlane

  • Posiadamy niewielką przestrzeńworki big bagi są bardzo często kupowane jako alternatywa do kontenerów na gruz i śmieci poremontowe. Dzieje się tak, z uwagi na to, że zajmują one mniej miejsca w gęstej i zwartej zabudowie mieszkaniowej. W krajobraz polskich miast wpisały się worki, które są obecne szczególnie na starówkach i blokowiskach. Osoby, które z nich korzystają cenią sobie możliwość postawienia ich blisko zgromadzonych odpadów i szybkiego załadunku.
  • Musimy zachować szybkie tempo prac budowlanych – wynajmując usługę wywozu worków typu big bag bierze się pod uwagę ich łatwą dostępność i możliwość stopniowego wykorzystania. Jeśli więc mamy obawy, że auto z kontenerem nie dojedzie na czas to worki pozwalają na ich wypełnienie niezależnie od pory dnia. Z tego właśnie powodu worki big bagi są lubiane przez ekipy pracujące nocą, gdyż zdejmują z nich obowiązek zadbania o aspekt logistyczny całego przedsięwzięcia.
  • Próbujemy zaoszczędzić – finanse to ważny aspekt korzystania z worków typu big bag. Przy niewielkiej ilości odpadów są one bowiem bardziej opłacalne od kontenerów na śmieci. Decyduje o tym przede wszystkim wykorzystanie przestrzeni załadunkowej, które nie zawsze jest optymalne. Mówiąc prościej – nie ma sensu wynajmować dużego zbiornika, skoro mamy do wyrzucenia 1 M3 płytek z niewielkiej łazienki lub kuchni. Ciekawą ofertą na worki big bagi dysponuje wywóz gruzu Poznań.
  • Nie lubimy czekać – przed nami marzec, czyli oficjalna inauguracja sezonu budowlanego w Polsce. Firmy komunalne będą przeżywać prawdziwe oblężenie, co sprawi, że na kontenery trzeba będzie zaczekać. Worki big bagi są zazwyczaj dostępne „od ręki” co sprawia, że nie trzeba na nie czekać, przesuwając termin planowanych działań.

 

Worki big bagi

Worek big bag na gruz i odpady budowlane

 

Zobacz też:

W jaki sposób gruz może nadawać się do budowy dróg?
Gdzie wyrzucać odpady gastronomiczne ?
Aplikacja MPK Pure Home
Jakie są podstawowe rodzaje śmieciarek ?
Oprogramowanie dla firm komunalnych
Po co powstały PSZOK – i ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Jędrychów

2 godz temu