Odpowiednie miejsce pod kontener na odpady lub worek typu big bag to jedna z kluczowych kwestii przy ich wynajmie. Nie ma się co dziwić skoro decydując się na dzierżawę pojemnika lub worka na nieczystości trzeba je dość dokładnie doprecyzować.

Brak przemyśleń w tej kwestii może okazać się brzemienny w skutkach. Zbiorniki posadowione w dość znaczącej odległości od miejsca przeznaczenia są okazją dla osób podrzucających nieczystości. Z oczywistych względów koszt ich napełnienia staje się także większy.  Na szczęście istnieją sposoby na uniknięcie rozczarowania. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim:

Jak wybrać miejsce pod kontener na odpady ?

  • Wybranie odpowiedniego podłożamiejsce pod kontener powinno być utwardzone. Nie może być inaczej skoro on sam potrafi ważyć nawet kilka ton. Jeśliby doliczyć do tej masy ciężar ładunku to może się okazać, że pojemnik będzie mieć spore szanse na ugrzęźnięcie w gruncie, a do jego zabrania konieczne będą dodatkowe środki. W przypadku gdy macie Państwo alternatywę, trzeba zawsze wybierać takie miejsca, które cechować będzie wysoka stabilność.
  • Zarezerwowanie dodatkowej przestrzenimiejsce pod kontener nie może mieć szerokości równej jego krótszemu bokowi. Przemawia za tym fakt, że kierowcy pojazdów komunalnych stosują tzw. „przekładki” tzn. przywożą pusty zbiornik, a zabierają pełny. Jest to szczególnie istotne na większych budowach, gdzie tego procesy zachodzą w sposób ciągły. Optymalna przestrzeń pod kontener powinna być liczona podług wzoru: (2 x szerokość kontenera + 3,5 m na ewentualne manewry samochodem) * długość kontenera.
  • Wydzielenie strefmiejsce pod kontener jest szczególnie istotne, gdy musimy wywieźć nieczystości z zabudowy starego miasta. W końcu ruch, tak pieszy jak i kołowy, jest tam największy i trudno znaleźć przysłowiowy „złoty środek”. Na optymalne rozwiązanie śmieciowego problemu panaceum staje się wydzielenie odpowiednich stref. Można to zrobić za pomocą pachołków i taśmy ostrzegawczej. W zależność od miejsca w kraju może się okazać, że do tego typu działań niezbędna będzie zgoda na zajęcie pasa ruchu. Tą ostatnia można uzyskać w lokalnym zarządzie dróg.

 

Miejsce pod kontener

Wiemy, jak wskazać miejsce pod kontener

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Płock

13 min. temu