Dla wielu z nas wybór pojemników na odpady jest kwestią dość skomplikowaną. W końcu nie kupujemy ich na co dzień, a wydatek rzędu kilkuset złotych do mało znaczących nie należy.

Ale kwestie finansowe to nie jedyny aspekt na który trzeba zwrócić uwagę kupując kosze. Bardziej istotna jest ich końcowa przydatność. W gospodarce nieczystościami nie ma bowiem miejsca na kompromisy. Źle dobrane zbiorniki będą prawdziwym utrapieniem, a w skrajnych przypadkach nie przydadzą się w ogóle. Przed nabyciem przydomowych śmietników warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

Jak wybrać pojemniki na odpady ?

  • Wielkość pojemnikówwybór pojemników na odpady powinien rozpocząć się od dopasowania ich wielkości. Na rynku dostępny jest cały szereg koszy na śmieci, a ich pojemność rozpoczyna się od 60 litrów. Chcąc wybrać właściwe zbiorniki nie można patrzeć jedynie na miejsce, które zostało pod nie wydzielone. Drugą, jeszcze bardziej istotną rzeczą jest częstotliwość ich opróżniania w zestawieniu z ilością osób dla których są przeznaczone. Zbyt małe pojemniki nie sprawdzą się tam , gdzie śmieciarka przyjeżdża co miesiąc lub w gospodarstwach wieloosobowych.
  • Typ pojemnika – przeglądając strony Internetowe sklepów z pojemnikami na odpady można natknąć się na bardzo różne modele pojemników. Nie wszystkie z nich są przystosowane do opróżniania ich przez śmieciarki. Część asortymentu ma charakter typowo ogrodowy i bardziej służy do przechowywania śmieci, niżli ich gromadzenia. Przed rozpoczęciem transakcji kupna warto zapytać sprzedawcę, czy dany kosz spełnia normę PN:EN 840 i będzie mógł być bez przeszkód wysypywany do pojazdy komunalnego.
  • Trwałość i estetyka – kupując śmietniki, musimy zdać sobie sprawę, że będziemy na nie patrzeć każdego dnia. Jeśli będą mało estetyczne, może przyprawić to nas o frustrację. Wybór pomiędzy nowymi a używanymi pojemnikami na odpady nie jest więc jednoznaczny. Z jednej strony można zaoszczędzić pieniądze, a z drugiej „ożenić się” ze zbiornikami z których nie będziemy zadowoleni. Wybór pojemników na odpady musi być więc przemyślany, gdyż w domyśle będą one nam służyć przez lata.

 

Jak wybrać pojemniki na odpady ?

Jak wybrać pojemniki na odpady ?

 

Zobacz też:

Odpady i ich segregacja
Wywóz gruzu powiat Poznański
Usługi wywozu nieczystości
Kody odpadów nieczystości poremontowych
Jak portal Smieci.eu wspiera firmy i klientów indywidualnych ?
Zakaz mieszania śmieci

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Lublin

5 godz temu