Wydajny zbiornik na odpady leży w sferze zainteresowań zarówno osób prywatnych jak i firm. Nie ma się co dziwić, skoro każdy z nas chce komfortowo magazynować swoje śmieci.

A, ze temat jest wart uwagi, nie trzeba nikogo przekonywać. Z roku na rok nieczystości jest coraz więcej i ciężko jest odwrócić ten trend. W ślad za rozwojem społecznym podążają też zwiększone ilości odpadów, co ma niebagatelne znaczenie dla środowiska. Podstawą do zachowania w czystości naszej najbliższej okolicy są właśnie pojemniki. Od ich doboru zależy, czy pomieszczą one wszystko to co zostało przez nas wyprodukowane.  Zaopatrując się w kosze na śmieci warto zatem zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

Zbiornik na odpady

  • Odpowiednia pojemność – współczesny zbiornik na odpady wykonany jest z tworzywa sztucznego i może mieć pojemności od 60 do 1100 litrów. Najlepszym wyborem będzie jednak nie tyle największy pojemnik, co taki, który wytrzyma do następnego opróżniania. Aby zatem wybrać odpowiednią pojemność należy dokonać analizy produkowanych przez nas śmieci. Najlepiej jest to zrobić konfrontując wielkość kosza z częstotliwością wywozu. Im rzadszy przyjazd śmieciarki, tym większy kosz trzeba będzie posadowić na terenie posesji. Duży wybór koszy na nieczystości można znaleźć pod adresem: pojemniki na odpady Warszawa.
  • Stan techniczny pojemnika – wiele osób kupuje używane pojemniki na odpady. Niestety nie zawsze ich stan techniczny jest na tyle dobry, że mogą być one wykorzystane przy wywozie śmieci. Do najczęstszych wad technicznych zaliczyć możemy pęknięcia, pourywane ranty czy też problemy z układem jezdnym. Przed zakup kosza z tzw. „drugiej ręki” warto go dokładnie obejrzeć lub zainwestować w nowy pojemnik. Będziemy mieć wtedy pewność, że zbiornik na śmieci wytrzyma trudy eksploatacji w terenie.
  • Kolor pojemnika na odpady – kupując zbiornik na odpady trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego stan techniczny i pojemność, ale także i kolor. W konsekwencji znowelizowanych przepisów środowiskowych odgrywa on niebagatelną rolę i warto, aby był właściwy. Złe wybarwienie śmietników może spowodować problemy w ich opróżnianiu. Ekipa wywozowa nie tylko źle zinterpretuje ich domniemaną zawartość, ale i może nas ukarać ostrzeżeniem za brak segregacji.
  • Miejsce pod pojemniki – przed nabyciem pojemników na opady, trzeba koniecznie sprawdzić jak dużo miejsce mamy do dyspozycji w celu ich ustawienia. Dokonując pomiarów powinniśmy założyć pewną rezerwę, która ułatwi nam manewrowanie zbiornikami. Przyda się to nie tylko domownikom, ale i obsłudze firmy komunalnej, która wywozi śmieci. Podłoże pod kosze na nieczystości powinno być twarde i nieczułe na warunki atmosferyczne. Postawienie zbiorników w błocie może spowodować problemy z ich wyciągnięciem, a w konsekwencji opróżnianiem.

 

Zbiornik na odpady

Wydajny zbiornik na odpady

 

Zbiornik na odpady można niekiedy zastąpić workami w odpowiednim kolorze. Decydując się na taki krok, warto się jednak upewnić, czy będą one zabierane przez firmę wywozową. W terenie pozamiejskim dobrze jest umieszczać worki do śmieci na stelażu, co uchroni ich zawartość przed dziką zwierzyną i wiatrem. Konstrukcję do plastikowych toreb na śmieci można wykonać samemu lub zaopatrzyć się w nią u wybranego sprzedawcy.

Zobacz też:

Oznaczenia toalet – skąd się wzięły i czy wszędzie są takie same ?
Jak tanio pozbyć się gruzu ?
Jak powinna przebiegać segregacja odpadów ?
Wynajmij toalety online
Planowanie prac budowlanych
Segregacja odpadów

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Radom

7 godz temu