Mały kontener do gruzu

Wynajęcie małego kontenera na gruz to dobre rozwiązanie na czas planowanego remontu. W końcu gruz na budowie pojawia się bardzo często, a jego zaleganie może przyprawić o prawdziwą frustrację.

Na szczęście wiele firm komunalnych oferuje tego typu usługi. W ich ofercie znaleźć można nie tylko mały kontener na gruz, ale i jego większe odpowiedniki. Zresztą samo określenie mały jest dość względne. W realiach naszego kraju spotyka się bowiem najczęściej kontenery na gruz o pojemności od 0,5 M3 do 16 M3. Aż taki duży rozstrzał wynika przede wszystkim z faktu środków transportowych, którymi dysponują potencjalni Wykonawcy usług wywozowych. Nie odbiegając jednak od tematu, warto podpowiedzieć do czego może się przydać tego typu zbiornik. Wynajęcie małego kontenera na gruz może się przydać przy zagospodarowaniu takich śmieci jak np. :

Wynajęcie małego kontenera na gruz

  • Wyburzona ścianka działowa,
  • Skute płytki ceramiczne z kuchni i łazienki,
  • Potłuczony gres z tarasu,
  • Potłuczona ceramika taka jak np. zlew, muszla klozetowa,
  • Ziemia i kamienie z ogrodu.

Mały kontener na gruz powinien być jak najbardziej jednorodny pod kątem ładunku, który ma się w nim znaleźć. Oznacza to, że nie powinniśmy mieszać gruzu z innymi rodzajami odpadów. Niniejsza konieczność wynika przede wszystkim z faktu, że gruz jest ciężki, a przy połączeniu go z innymi frakcjami rosną koszty jego utylizacji. Jeśli więc podczas remontu czy budowy powstają także inne odpady to warto pomyśleć o zamówieniu dwóch zbiorników na śmieci. Jeden posłuży do gromadzenia wcześniej wymienionych odpadów, a do drugiego będzie można wrzucać tzw. „frakcje lekką”.  Pozwoli to przede wszystkim na:

  • Brak konieczności dopłaty za ładunek,
  • Lepszą dbałość o środowisko,
  • Uzyskanie atrakcyjniejszych warunków zagospodarowania odpadów.

Wynajęcie małego kontenera na gruz można polecić zarówno przedstawicielom firm jak i osobom prywatnym. Dla tych ostatnich pozbycie się gruzu w sposób komercyjny oznaczać będzie większy komfort prowadzenia prac remontowych i brak potrzeby transportowania odpadów do PSZOK. Wywóz gruzu Poznań oferuje małe pojemniki na gruz.

 

Wynajęcie małego kontenera na gruz

Wynajęcie małego kontenera na gruz

 

Zobacz także:

Kontener na odpady remontowe.
Wywóz odpadów medycznych.
Gdzie wyrzucać rtęć ?
Gdzie wyrzucić filtr do wody ?
Gdzie wyrzucić stary telefon ?
Gdzie wyrzucać koperty bąbelkowe ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Piła

2 godz temu