Wynajem kontenera na gruz to czynność, która może towarzyszyć każdemu z nas. W końcu gruzu nie można wyrzucać do odpadów zmieszanych, a jego samodzielny transport do PSZOK – u może być kłopotliwy.

I choć wydzierżawienia popularnego „gruzownika” wydawałoby się proste to istnieją aspekty, na które warto zwrócić uwagę podejmując się tego zadania. Próba ich dostrzeżenia uchroni nas przed zamówieniem nieprzemyślanej usługi, a w efekcie nie doprowadzi do finansowych strat. Do kwestii, na które trzeba spojrzeć trzeźwym należą:

Wynajem kontenera na gruz

  • Ilość powstałego gruzuwynajęcie kontenera na gruz może być przeprowadzone na wiele sposobów. Nie ma się co dziwić, skoro firmy komunalne posiadają w swojej ofercie przynajmniej kilka rodzajów zbiorników. Z doświadczenia podpowiadamy, że nie warto zamawiać zawsze jak najtańszych kontenerów. Zazwyczaj są one bowiem niewielkich rozmiarów i mogą nie wystarczyć do załadowania powstałego ładunku. Zakładaną objętość gruzu warto oszacować i zamówić taki kontener do którego zmieści się jak najwięcej tego materiału. 1 M3 gruzu jest z reguły tym tańszy w zagospodarowaniu, im większy kontener ma posłużyć do jego odbioru.
  • Czas wynajmuwynajem kontenera na gruz jest zazwyczaj ograniczony czasowo. Przewoźnicy dzierżawią kontener na pewien okres czasu, a po tym terminie należy go zwrócić lub uiścić dodatkową opłatę. Chcąc tego uniknąć warto zaplanować przez jaki czas będzie on nam potrzebny. O ile jest taka możliwość gruz warto złożyć w wyznaczonym miejscu, a następnie załadować go trzymając się ustalonych ram czasowych. W centrach dużych miast poręczniejsze wydają się worki typu big bag. W większości przypadków są one mniejsze od kontenerów na gruz i gwarantują jego odbiór w tzw. „czasie rzeczywistym”.
  • Przepisy środowiskowewynajem kontenera na gruz musi uwzględniać obecnie obowiązujące przepisy środowiskowe, w tym BDO. I choć odpad ten jest częściowo zwolniony z ewidencji to przy większych ilościach na jego odbiór należy wystawić kartę w systemie BDO. Podstawowe kody odpadu dla gruzu to 17 01 01, 17 01 02 i 17 01 07. Zlecając wywiezienia kontenera na gruz profesjonalnemu Wykonawcy warto się upewnić, co do miejsca jego finalnego przeznaczenia. Pozwoli to nam ustrzec się przed odrzuceniem karty przekazania odpadu.
  • Dostępność – to, że niezbędne jest nam wynajęcia kontenera na gruz nie oznacza wcale, że będzie on zawsze dostępny. W pełni sezonu budowlanego może być o to naprawdę ciężko. Branża budowlana rozwija się w bardzo szybkim tempie, a ilość inwestycji do obsługi często przekracza możliwości firm odpadowych. Do dobrej praktyki należy więc wcześniejsze złożenie zamówienia na wynajem kontenera na gruz. Stały dostęp do firm odbierających gruz gwarantuje: wywóz odpadów budowlanych Warszawa.

 

Wynajem kontenera na gruz

Wynajem kontenera na gruz

Wynajem kontenera na gruz cena

Ceny za wynajęcie kontenera na gruz są różne. Zazwyczaj ich przedział waha się od 100 do nawet 3000 PLN netto za największe zbiorniki.  Przy większej ilości wymian zamówionego zbiornika warto jednak podjąć próbę wynegocjowania odpowiedniego rabatu.

Wynajęcie kontenera na gruz jest istotnie pomocne przy okazji wielu prac remontowo – budowalnych. Kontener ten pomaga w zagospodarowaniu powstałych na nieruchomości odpadów i jest jedną z najwygodniejszych metod na pozbycie się elementów ceramicznych, pozdzieranych płytek czy też innych nieczystości mineralnych.

Czy wynajęcie kontenera to dobry pomysł?

Wynajęcie kontenera można polecić zarówno osobom prywatnym jak i firmom. W przypadku tych pierwszych nie muszą się oni martwić o konieczność samodzielnego transportu odpadów do PSZOK. W ten sposób można zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Dla przedsiębiorstw legalne pozbycie się gruzu jest wręcz obowiązkiem.

Wynajęcie kontenera na gruz idzie zatem w parze z wynajęciem kontenera na śmieci. Podobnie jak w przypadków odpadów stanowiących frakcję lekką nieczystości z grupy „17” potwierdzeniem odbioru gruzu jest karta przekazania odpadów. Sporządza się ją w systemie BDO.

Jeśli więc jako Wykonawcy różnych prac budowlanych chcemy uniknąć problemów to powinniśmy skorzystać z usług przedsiębiorstw komunalnych lub z eMarketu Smieci.eu.

Nasz portal oferuje wypożyczenie kontenera na śmieci w konkurencyjnych cenach i na preferencyjnych warunkach. Oznacza to, że nie trzeba na niego czekać, a sam odbiór odpadów o kodzie 17 01 01, 17 01 02 i 17 01 07 jest płynny.

W ten sposób nie jest zakłócony przebieg prac budowlanych i szybciej można się okazać ich zakończeniem.

Zobacz także:

Kontenery na gruz – zalety i zastosowanie.
Jak zorganizować odbiór gruzu?
Gdzie wyrzucać słuchawki ?
Gdzie wyrzucać paragony ?
Gdzie wyrzucać kosmetyki ?
Gdzie wyrzucać stare ubrania ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Piła

10 min. temu