Jaki może być koszt wywozu gruzu?

Wywóz gruzu i jego koszty to temat, który jest istotny dla wszystkich osób planujących remont. W końcu od tego ile za niego zapłacimy, zależy stan naszego budżetu.

W obliczu stale rosnących cen zakupu materiałów budowlanych oraz usług remontowych jest to niezwykle istotne. Odbiór gruzu oraz innych odpadów budowlanych warto starannie zaplanować. Unikniemy w ten sposób przykrych niespodzianek, a  w portfelu zostanie nam więcej pieniędzy na inne wydatki związane z prowadzonymi pracami. Za pozbycie się z miejsca zalegania tej samej ilości odpadów, możemy paradoksalnie zapłacić mniej lub więcej. I nie zawsze zależy to jedynie od firmy, którą zaangażujemy w ten proces. W przypadku wywozu śmieci istotniejsze jest bowiem odpowiednie planowanie. Jeśli wiec temat wywozu gruzu jest przed Wami to warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

Wywóz gruzu cena

  • Wybór pomiędzy kontenerem na gruz, a big bagiem – w realiach naszego kraju wywóz gruzu odbywa się z wykorzystaniem kontenerów lub worków typu big bag. W przypadku pojawienia się gruzowego problemu warto więc rozważyć co będzie dla nas lepszym rozwiązaniem. Jeśli odpadów o kodzie 17 01 01, 17 01 02 lub 17 01 07 nie ma zbyt wiele to lepiej jest zakupić big baga. W przeciwnych wypadkach i sytuacjach, gdy wydaje nam się że torba może nie wystarczyć lepiej jest wynająć kontener. Dwa, trzy lub cztery big bagi mogą okazać się finalnie droższe od kontenera, który załatwi temat „raz, a dobrze”.
  • Czas wynajmu – dzisiejszy rynek usług budowlanych cierpi na ciągłe niedobory. Pojawiają się przede wszystkim w obszarze kadr. Branża cierpi na brak fachowców i w związku z tym nie zawsze ekipa budowlana dociera do nas na czas. Chcąc zamówić wywóz gruzu warto upewnić się, czy kontener będzie nam potrzebny na wcześniej ustalony termin. Niewykorzystanie zbiornika może spowodować, że zostaniemy obciążeni dodatkową opłatą za jego dzierżawę. Koszt wywozu gruzu zatem wzrośnie i niepotrzebnie pochłonie nasze środki finansowe.
  • Dobra organizacja prac rozbiórkowych – na koszt wywozu gruzu wpływa nie tylko aktualna oferta firm komunalnych takich jak np. wywóz gruzu Warszawa. Często jest bowiem tak, że sami go zawyżamy poprzez złą organizacją prac. Wynajmując kontener do jego wywozu musimy zorganizować na niego odpowiednie miejsce, a w razie potrzeby zaopatrzyć się np. w zsyp, który pozwoli na szybkie zapełnienie zbiornika.

 

Wywóz gruzu i jego koszty

Wywóz gruzu i jego koszty

 

Jak widać wywóz gruzu i jego koszty zależą od bardzo wielu czynników. W każdej sytuacji należy więc upewnić się, czy za niego nie przepłacimy. Najlepsze oferty na odbiór gruzu można znaleźć w naszej wyszukiwarce.

Zobacz także:

Jak pozbyć się gruzu budowlanego?
Wywóz odpadów, śmieci – rodzaje i koszty
Gdzie wyrzucać klej do tapet ?
Gdzie wyrzucić akumulator ?
Gdzie wyrzucać opakowanie po piance do golenia ?
Gdzie wyrzucać flakony po perfumach ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Płock

5 godz temu