Wywóz odpadów oraz właściwe pojemniki na odpadki

Wywóz odpadów oraz właściwe pojemniki na odpadki

Wywóz odpadów oraz właściwe pojemniki na odpadki to temat, który powinien interesować wszystkie osoby stające przed koniecznością zakupu koszy na śmieci. W końcu kwota, którą płaci się za śmietniki nie jest wcale mała i warto nie wydać jej po próżnicy.

Odpowiednie śmietniki to połowa sukcesu, jeśli chodzi o prawidłową segregację odpadów. Ale właściwe kosze to nie tylko kwestie związane ściśle ze środowiskiem. Dobrze dobrane śmietniki poprawiają komfort użytkowników i przyczyniają się do zachowania większej czystości. Do głównych cech, które determinują ich przydatność zaliczyć możemy:

Pojemniki na odpadki – kosze do śmieci

  • Pojemnośćpojemnik na odpadki powinien mieć odpowiednią pojemność. Nie oznacza to bynajmniej wcale, że tylko duże kosze na śmieci mają rację bytu. Przed zaopatrzeniem się w śmietniki warto przeanalizować, ile i jakich nieczystości produkujemy, dobierając właściwe rozwiązanie. Ale o potrzebach względem kubłów na śmieci nie świadczą jedynie nasze przyzwyczajenia konsumenckie. Przed podjęciem decyzji warto dodatkowo przeanalizować harmonogram wywozu, aby zobaczyć jak często będzie opróżniać je śmieciarka.
  • Rodzajpojemnik na odpadki to pojęcie bardzo ogólne. W sprzedaży spotyka się bowiem bardzo dużo zbiorników, które choć są przeznaczone do odpadów to nie nadają się do zastosowania produkcyjnego. Kosze na śmieci, które są obsługiwane przez śmieciarkę muszą spełniać kryteria normy PN:EN 840-1. Tylko wtedy będą one bezpieczne dla ekipy wywozowej i przetrwają trudy opróżniania ich przez pojazd komunalny. Musimy pamiętać, że przydomowe śmietniki nie służą do wszystkich rodzajów śmieci. Mając do zutylizowania odpady budowlane warto poszukać takiego serwisu jak np. wywóz gruzu Bydgoszcz.
  • Kolor pojemniki na odpadki dostępne są w bardzo wielu wariantach. Jeśli jednak mają one posłużyć do śmieci komunalnych to powinny mieć odpowiedni kolor. O tym, że kolorystyka jest ważna z punktu widzenia ochrony środowiska świadczą odpowiednie przepisy. Nie warto zatem kupić koszy, które nie są zgodne z zapisami Ustawy, gdyż możemy spotkać się z koniecznością ich wymiany na nowe.
  • Stan techniczny – wiele osób zaopatruje się w używane pojemniki na śmieci. Pochwalamy takie zachowanie pod warunkiem, że tego rodzaju śmietniki będą sprawne techniczne. Przed zakupem zbiorników na odpady warto się upewnić, że nie są one popękane i posiadają sprawny układ jezdny. W przeciwnym razie lepiej od raz sięgnąć po ich nowe odpowiedniki.

 

Pojemniki na odpadki - kosze na śmieci

Pojemniki na odpadki – kosze na śmieci

 

Zobacz też:

Czym są odpady wielkogabarytowe?
Gdzie wyrzucać odpady kuchenne ?
Gdzie wyrzucać zabawki ?
Gdzie wyrzucać odpady ?
Kalkulator kosztów ogrodzenia budowy
Czego nie wyrzucać do pojemników na odpady ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Sanok

12 min. temu