Każda branża ma swoje wyzwania. Nie zawsze dotyczą one jedynie poprawiania wskaźników ekonomicznych. Dziedziny związane z ochroną środowiska sięgają o wiele dalej. To od ich rozwoju zależy przyszłość naszej planety i każdego z nas. Podobnie jest z gospodarką odpadami.

Światowa społeczność wytwarza coraz większe ilości śmieci. Aby je zutylizować wprowadza się szereg mechanizmów, które reguluje tak prawodawstwo krajowe jak i międzynarodowe. Na krajowym podwórku do usprawnienia systemu zbiórki przyczyniła się nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zmiany, które zaszły w zbiórce nieczystości po roku 2013 powodują, że:

Jakie wyzwania stoją przed branżą gospodarowania odpadami ?

  • Konieczne jest osiąganie odpowiednich poziomów recyklingu – Polska na dobre rozgościła się w strukturach Unii Europejskiej. Widać to nie tylko na przykładzie ruchów migracyjnych, ale także poszczególnych sfer naszego życia. W zakresie gospodarki odpadami przystąpienie do elitarnego grona najbardziej rozwiniętych państw starego kontynentu, spowodowało konieczność segregowania odpadów. Recykling stał się znakiem rozpoznawczym XXI wieku. Zobowiązania nałożone na poszczególne Samorządy znajdują bezpośrednie przełożenie na mieszkańców. Plastik, szkło, papier oraz bio to surowce, które muszą być odseparowane od reszty odpadów.
  • Potrzebny jest wzrost świadomości społecznej – lepiej, aby zmiany zachodzące w gospodarce odpadami miały charakter ewolucyjny. Taki stan rzeczy jest możliwy do osiągnięcia tylko poprzez edukację. Ta ostatnia powinna rozpoczynać się już od przedszkola. W myśl stwierdzenia, że „czym skorupka za młodu nasiąknie(…)” już najmłodsi powinni uzyskiwać dostęp do informacji o odpadach. System nauczania powinien zagwarantować wychowanie społeczeństwa w duchu poszanowania do jego naturalnych zasobów.
  • Branżę komunalną trzeba zinformatyzować – w dobie szerokopasmowego Internetu osoby, które mają potrzebę pozbycia się odpadów muszą mieć możliwość zamówienia poszczególnych usług online. Fakt ten powinni wziąć pod uwagę, przedsiębiorcy zajmujący się odbiorem śmieci. Naprzeciw Państwa potrzebom wychodzi propozycja naszej firmy. Za pośrednictwem autorskiej platformy istnieje sposobność do zamówienia kontenera lub toalety bez wychodzenia z domu. Projekt Smieci.eu jawnie przyczynia się do rozwoju całej branży i ułatwia pozbywanie się nieczystości. Wyzwania współczesnej gospodarki odpadami realizujemy poprzez połączenie informatyki i wiedzy praktycznej.
Wyzwania współczesnej gospodarki odpadami

Wyzwania współczesnej gospodarki odpadami

 

Zobacz też:

Wynajem ogrodzeń online
Organizacja punktu gospodarowania odpadami
Jakie są korzyści z wynajmu toalet online ?
Czego nie wyrzucać do żółtych pojemników na odpady ?
Gdzie wyrzucać odpady kuchenne ?
Gdzie wyrzucać zabawki ?

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Radom

15 min. temu